reklamı kapat

Bir DEX Daha Kapanma Kararı Aldı

Aphelion DEX, faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı...
15:00
9 Ekim 2019

Merkezsiz kripto para platformu (DEX) Aphelion, dün yaptığı bir açıklama ile ana ağını durdurduğunu bildirdi. Aphelion DEX’te aynı adı taşıyan bir token da kullanılıyordu.

Aphelion Kapandı

Aslında Aphelion bu açıklamayı paylaşmadan önce platformdaki tüm işlem çiftlerinde alım satım hizmetlerini durdurdu. 7 Ekim Pazartesi günü yatırımcılar NEO/GAS çifti dışında Aphelion’un eşler arası (P2P) işlem platformunda farklı bir pozisyon açamadılar. Böyle bir işlem yapmak istediklerinde kullanıcılar şu uyarıyla karşılaştı:

Piyasalar şu an alım satıma kapalı.Lütfen emirlerinizi iptal etmek ve paranızı geri çekmek için aşağıdaki adımları takip edin.

Platform yaptığı resmi duyuruda bu durumdan duyduğu üzüntüsünü dile getirdi. Ayrıca ilginç bir şekilde platformun Medium ve Facebook hesapları da silindi. Ancak platformun Twitter hesabının hala açık olduğu görülüyor.

Tüm bunların yanında Aphelion’un (APH) kendi token’ı bu haberin ardından önce %50’den fazla düşüş sergiledi. Hatta ardından token’ın %80 oranında düştüğü belirtildi.

Aphelion Artık Kullanışsız

APH token artık hem platform için hem normal kullanım için tamamen kullanışsız. Bazı yatırımcılar Aphelion platformu üzerinde ücret ödemelerini yapmak için APH bulunduruyordu. Ancak artık bu token’ların hiçbir anlamı bulunmuyor.

Öte yandan APH token, Mayıs 2018’de en yüksek seviyesini gördükten sonra serbest düşüşe geçti ve değerinin %99’unu kaybetti.

Bunların yanında platformun hayatta kalmak için bazı planları olduğu da anlaşılıyor. Aphelion geçen ay platformu v.4.1.0’a yükselttiğini ve ERC-20 token’larını Aphelion cüzdanına entegre eden bir güncelleme yaptığını duyurdu.

Ancak platform artık faaliyette olmadığı için yeni gelişmeler yalnızca bir ay kullanıcının hizmetine sunulabildi.

Tüm bunların yanında altcoin alım-satım işlem platformu olan Coinexchange.io da geçtiğimiz günlerde finansal zorluklar nedeniyle kapanma kararı aldığını açıkladı. Konuyla ilgili detayları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun