reklamı kapat

Bir İşlem Platformu Daha Kepenk İndirdi

Finansal zorluklar sebebiyle bir kripto para platformu daha kapanma kararı aldığını açıkladı...
18:00
2 Ekim 2019

Altcoin alım-satım işlem platformu Coinexchange.io, finansal zorluklar nedeniyle kepenk indirdiğini açıkladı.

1 Ekim’de yapılan resmi bir açıklamaya göre, platformun kapanma kararı yalnızca finansal zorluklara dayanıyor ve herhangi bir güvenlik ihlali ya da başka bir bağlantısı bulunmuyor..

Ekonomi Uygun Değil

CoinMarketCap’ten elde edilen son verilere göre Coinexchange.io’nun şu an için günlük işlem hacmi 700.000 dolar civarında görünüyor ve platformda 500’den fazla altcoin destekleniyor. Altcoin platformu konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullanıyor:

Maalesef artık pazar hizmetleri sunmaya devam etmemiz ekonomik olarak mümkün değil. Gerekli güvenlik seviyesinin ve desteğinin sağlanmasındaki maliyetler artık kazancımızın üzerindedir.

Yapılan açıklamalara göre Coinexchange.io’da alım satım ve mevduat işlemleri 15 Ekim’de askıya alınacak. Dolayısıyla tüm yatırımcılardan işlemlerini bir an önce durdurmaları isteniyor. Bunun yanında web sitesi ve para çekme işlemleri tüm kullanıcıların platformdan ayrılması için son tarih olarak belirlenen 1 Aralık 2019 tarihine kadar devam edecek.

Tüm bunların yanında Coinexchange.io, piyasa koşullarının değişmesi halinde gelecekte geri dönebileceğini ifade etti.

Kepenk İndiren Diğer Platformlar

2018 yılında yaşanan düşüşler nedeniyle piyasanın kötüye gittiği bir sır değil. O dönemden beri kapanan bir çok kripto para platformu oldu.

Örneğin, daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Malta merkezli olan ve Güney Kore’nin lider kripto para borsalarından Coinone tarafından açılan CGEX Ağustos ayında yaptığı açıklamalarda, faaliyetlerine son vereceğini duyurmuştu. Yapılan açıklamalarda borsanın 18 Eylül’de tam olarak kapanacağı belirtilmişti.

Bunun yanında Eylül ayında Tayland’ın önde gelen kripto para birimi borsası Bitcoin Co. Ltd. de 2020 yılında menkul kıymet düzenleyicilerinden bir Dijital Varlık Borsası lisansı almayacağını ve bu nedenle tüm alım satım işlemlerini durduracağını açıklamıştı.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun