reklamı kapat

Binance’ten Tepki Çeken Delist Kararı!

Binance'ten beklenmeyen bir delist kararı geldi.
22:00
28 Mart 2020

Popüler kripto para borsalarından Binance, geçtiğimiz haftalarda sektöre yeni giriş yapmış olan FTX Exchange ile oldukça yakın temas içerisinde olduğunu birkaç eylem ile göstermişti. Bu eylemlerden birisi ise FTX Exchange‘in BULL ve BEAR odaklı token’larının Binance üzerinde listelenmesi olarak biliniyor.

Çeşitli önde gelen altcoin’leri kapsayan sözde token’lar, düşüşe veya yükselişe göre hareket edip ona göre değer kazanıyor veya kaybediyorlardı. Kripto para piyasasının uzman isimleri bu token’ların “tamamen kumar” olduğunu belirtip yatırımcıları uyarsa da uyarıları tahmin edildiği gibi birçok kişi dinlemedi ve mağduriyet arttı.

FTX’in Token’ları Delist Edildi

Binance de bugün yayınladığı gönderide BULL, BEAR, ETHBULL, ETHBEAR, EOSBEAR, EOSBULL, BNBBULL, BNBBEAR, XRPBULL ve XRPBEAR token’larının delist edildiğini vurguladı. Yatırımcıların birçoğu bu delist hamlesi sonrası ciddi zarar ettiğini beyan etse de Binance CEO’su Changpeng Zhao ne kadar kararlı olduğunu bir tweet ile gösterdi.

CEO, söz konusu token’ların uzun vadeli yatırım için uygun olmadıklarını ve bunların değerlerinin zamanla azaldığını belirtti. Binance CEO’su bunları delist etmelerinin temel sebebinin birçok kullanıcının bunları anlamaması olduğunu da belirtti.

FTX Exchange CEO’su kullanıcılarının eğitilememesinin Binance’in suçu olduğunu belirtti. Binance tarafından yatırım yapılan FTX’in kullanıcılara yaşattığı bu mağduriyeti nasıl gidereceği ise merak konusu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun