reklamı kapat

Binance’in Yeni Platformu Bugün Açıldı

Uzun süredir beklenen Binance DEX'in test ağı bugün hayata geçti.
12:40
20 Şubat 2019

Binance DEX’in test ağı bugün resmen açıldı. Binance Decentralized Exchange (Merkezsiz Borsa) için kullanıcılardan ve geliştiricilerden geri dönüş bekleniyor.

Binance DEX yaklaşık bir yıl önce duyurulmuştu. O zamandan beri platform için birçok geliştirme yapıldı, yavaş ama kararlı bir şekilde. Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun o zamanlar yaptığı bir açıklama şu şekildeydi:

Benimsenmeyi artırmaya ve sektöre öncülük etmeye devam edeceğiz.

Zhao verdiği sözde durdu ve uzun süren kripto kışa rağmen Binance birçok geliştirme yaptı, yeni projeler üretti. Binance Jersey Exchange ve Binance Charity Foundation bunlardan yalnızca ikisi.

Geçtiğimiz hafta CoinTürk okurlarına Binance Chain’in test ağının 20 Şubat’ta hayata geçeceğini duyurmuştuk. Konuyla ilgili haberimize buradan göz atabilirsiniz. Binance DEX Testnet  planlandığı gibi bugün açıldı. Çoğu chain için olduğu gibi Binance Chain için de (Binance Chain Explorer isimli) bir explorer sitesi bulunuyor. Sözü tekrar Binance şefi Changpeng Zhao’ya verelim:

Binance DEX merkezi bir node ağına sahip, özel anahtarlarınızı tuttuğunuz ve kendi cüzdanınızı yönettiğiniz merkezsiz bir borsa. Binance DEX güvenlik, özgürlük ve kullanım kolaylığı bakımından fark yarattığımız, daha fazla sorumluluk aldığınız ve kişisel fonlarınız üzerinde daha fazla kontrole sahip olduğunuz bir platform.

Zhao Twitter’dan Binance DEX hakkında kullanıcıları aydınlatmaya devam etti. Bir kullanıcının “DEX’i kullanmadan önce kullanıcıların kayıt yaptırması gerekiyor mu? Ayrıca bir kapasite/limit var mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

Kayıt kavramı yok, merkezsiz bir ağ, tıpkı Bitcoin gibi. Tek ihtiyacınız olan şey bir cüzdan.

Kaynak: Usethebitcoin

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun