reklamı kapat

Vitalik Buterin Hangi Kripto Paralara Yatırım Yapıyor?

Vitalik Buterin yatırım yaptığı kripto paraları açıkladı. 
12:00
20 Şubat 2019

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Reddit’teki “Bana İstediğini Sor” (AMA) postunda Ethereum dışında hangi kripto paralara yatırım yaptığını açıkladı: Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Zcash (ZEC), Kyber (KNC), OmiseGo (OMG), Maker (MKR) ve Augur (REP).

Buterin’in Varlıkları

AMA postu Ethereum’daki yöneticilik ve mali sorumlulukla ilgiliydi, dolayısıyla ETH camiasında liderlik pozisyonunda yer alan kişilere olası ilgi çatışmaları soruldu.

Buterin yazısında Bitcoin Cash, Bitcoin, Dogecoin ve Zcash’ten oluşan Ethereum dışındaki kripto varlığının, sahip olduğu Ethereum miktarının %10’undan daha az bir değere tekabül ettiğini açıkladı. Kyber, OmiseGo, Maker ve Augur da aynı şekilde Buterin’in ETH varlığının %10’undan daha az.

Buterin’in Projeleri

Buterin aynı postta Blockchain araştırma ve geliştirme firması Clearmatics’te ve gizlilik ve ölçeklenme odaklı Blockchain startup’ı Starkware’de “önemli ölçüde kurumsal hisse payına” sahip olduğunu açıkladı. Bu şirketlerin ikincisi, Buterin’in açık bir şekilde desteklediği sır vermeyen kanıt (zero-knowledge proof) gibi kriptografi teknolojileri geliştiriyor.

Buterin ayrıca diğer Blockchain projeleriyle finansal olmayan bağlarından bahsetti. Bunların arasında L4, Plasma Group, EthGlobal ve EDCON’un ismini verdi. “Genel hatlarıyla profesyonel kriptografi ve ekonomi çevrelerinden” organizasyonlarla da işbirliği yaptığını belirten Buterin herhangi bir isim vermekten kaçındı.

Vitalik Buterin, Constantinople hard fork’uyla aktive olacak olan yeni bir akıllı sözleşme geliştirme özelliğiyle alakalı Ethereum geliştiricilerinin tartışmasına katılmıştı. Bazı topluluk üyeleri özelliğin güvenlik açısından negatif sonuçlar doğurabileceğini savundu. Ancak Buterin üyelerin içini rahatlattı.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.