reklamı kapat

“Bitcoin’in Yapısı Oldukça Parlak”

Tesla CEO’su katıldığı bir podcast’te Bitcoin ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.
13:00
20 Şubat 2019
  • İlayda Pekerİlayda Peker

Tüm dünyanın tanıdığı Tesla CEO’su Elon Musk 19 Şubat’ta danışma hizmetleri sunan şirket ARK Invest’in podcast’inde Bitcoin’in yapısının “oldukça parlak” olduğunu dile getirdi. Musk’a göre kripto para birimleri değer aktarma konusunda kağıt paralardan çok daha iyi bir yöntem…

Musk podcast sırasında internetin tek “yerel” kripto parasının Bitcoin olup olmadığıyla ilgili soruya, “Bitcoin’in yapısı oldukça parlak” sözleriyle cevap verdi ve ekledi:

Kripto paraların olumsuz yanlarından biri oldukça yoğun bir şekilde enerji tüketmeleri. Bu yüzden kripto paralar yaratılırken bazı kısıtlamalar olmalı. Ancak bu noktada artımlı Bitcoin’i oluşturmak çok yoğun bir enerji istiyor

Tesla Kaynakları

Öte yandan Musk kripto para alanına girmek için Tesla kaynaklarının kullanılmasının iyi bir seçenek olmadığını dile getirdi. Musk, “Sürdürülebilir enerjinin gelişmesini ve ilerlemesini gerçekten hızlandırmaya çalışıyoruz” açıklamasını yaptı.

Bunun yanında Musk, finansal sistemdeki kağıt para kontrolünün es geçildiğini ve hala transferlerde kağıt paraların kullanıldığını dile getirdi. Ayrıca Musk, “Kripto paralar değer aktarma konusunda kağıt paralardan çok daha iyi bir yol, orası kesin” yorumunu yaptı.

Dijital Altın

Bunların yanında geçtiğimiz şubat ayında Musk, bir Twitter gönderisiyle yalnızca 0,25 Bitcoin’i olduğunu takipçileriyle paylaşmıştı. Aynı tweet’te Musk, bir arkadaşının gönderdiği bu 0,25 Bitcoin dışında kendisinin kelimenin tam anlamıyla “sıfır” Bitcoin’e sahip olduğunu da vurgulamıştı.

Musk dışında da Bitcoin’in gerçekten değerli olduğunu düşünen isimler var. Örneğin eski Goldman Sachs ortağı ve Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz uzun süredir Bitcoin’in “dijital altın” olduğunu savunan isimler arasında yer alıyor. Novogratz geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e verdiği röportajda, “Bitcoin dijital altına dönüşecek, bağımsız bir değer olacak. Bir sonraki yükselişte Bitcoin’in farklı bir performans gösterdiğini göreceksiniz” açıklamasını yapmıştı. Novogratz’ın bu açıklamalarıyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.