reklamı kapat

“Bitcoin Daha Dibi Görmedi!”

Alex Sunnarborg Bitcoin'in henüz dip seviyeyi görmediğini düşünüyor.
14:00
20 Şubat 2019

Bitcoinist’in haberine göre koruma fonu Tetras Capital’dan Alex Sunnarborg Bitcoin’in henüz gibi görmediğini kaydetti. Sunnarborg aynı zamanda piyasadan ‘kötü aktörlerin‘ çıkarılarak yatırımcı güveninin sağlanması gerektiğine inanıyor.

Alex Sunnarborg’un Sözleri

Aralık 2017’de 20 bin dolara merdiven dayayan ve Şubat 2018’de 6.000 dolara düşen Bitcoin uzun süredir ayı sezonunda. Dolayısıyla Bitcoin için uzun vadede dip seviyenin kaç dolar olacağı tartışmaları bitmek bilmiyor. Sunnarborg’a göre henüz orada değiliz. Sunnarborg Forbes’tan Jeff Kauflin’e verdiği röportajda şu sözleri sarf etti:

Sanmıyorum, bence (dip) olduğunu söylemek çok zor. Dibe dair düşünce yöntemlerinden biri de tüm kötü haberler bittiğinde (dip seviyenin) gerçekleşmesidir. O noktada tek yapılacak şey yükselmektir ve artık negatif katalizörler hakkında konuşamazsınız çünkü hepsi gerçekleşmiştir.

Ancak Sunnarborg uzun vadenin dip seviyesinin yakın olduğunu düşünüyor. Bu sürecin hızlanması için piyasanın bir nebze netliğe ihtiyaç duyduğunu belirtiyor. VanEck/SolidX Bitcoin ETF başvurusunun reddedilmesi halinde dibe yaklaşma sürecini hızlandıracağını savunan Sunnarborg, BTC için çok fazla değişken (Fidelity, Bakkt ve ETF başvuruları gibi) olduğu görüşünde.

Sektörün geneli hakkında Sunnarborg’un “temizlik” yorumu ise şöyle:

SEC’in insanları sert bir şekilde cezalandırmasını görmek isterim. Bu sektördeki en büyük problemlerden biri, çok fazla kötü aktörün olması ve bunların birçoğunun ICO’larla bağlantısı vardı. SEC’i bekleyen büyük bir görev var.

Sunnarborg’un yorumuna göre dibi henüz görmeyen Bitcoin haberimizin hazırlandığı sırada 3.952 dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.