X


Binance’ın Son Ortaklığı Ne?

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip borsası Binance, Malta Menkul Kıymetler Borsasıyla birlikte çalışacağını duyurdu.
08:30
13 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyadaki en yüksek işlem hacimli kripto para borsası Binance çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Dev borsa son olarak Malta Menkul Kıymetler Borsasıyla (MSX) birlikte çalışmaya başladığını duyurdu. Yerel haber kaynaklarına göre bu ortaklığın amacı bir menkul kıymet token’iyle borsa işlemi yapılabilmesini mümkün hale getirmek.

Binance’ın önemli isimlerinden Wei Zhou ile MSX başkanı Joe Portelli bir menkul kıymet token işlem platformu başlatmak için uzlaşı belgesi imzaladı. Malta Today tarafından bildirilen haber birçok kripto para kullanıcısının iznini kısa bir süre içerisinde çekmeyi başardı.

Akdeniz’de yer alan bir ada devleti olan Malta Blockchain teknolojisine yönelik attığı devrim niteliğindeki adımlarla tanınıyor. Ülkedeki yetkili isimlerin kripto paralara yönelik olumlu bir tavır sergilemelerinden doğan bu adımlar kripto para kullanıcılarının ve yatırımcıların ülkeye sempati duymasına yol açıyor. Sonuç olarak da yatırımlarını Malta’ya yönlendiren Binance gibi birçok girişimci ülkenin bir Blockchain cennetine dönüşmesine katkıda bulunuyor.

Ülkenin maliye bakanı Edward Scicluna son yaptığı açıklamalarda kripto para sektörünü övücü ifadeler kullandı. Bir basın toplantısı esnasında düşüncelerine yer veren bakan Scicluna ülkelerinin yeniliklerden doğacak hiçbir fırsatı kaçırmayacağına işaret etti.

Blockchain teknolojisinin ve kripto paraların henüz riskli olduğunu kabul eden Scicluna “bu durumun fırsatı kaçırıp başkasına kaptırmanın mazereti olamayacağını” belirtiyor. MSX başkanı Portelli de “beğenseniz de beğenmeseniz de Blockchain teknolojisi kalıcı olacak” şeklinde konuştu.

Kaynak: Coindesk

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar