reklamı kapat

Binance’e Euro Ekleniyor

12 Haziran 2018
  • Tuncay AYDINERTuncay AYDINER

Dünyanın en popüler kripto para borsalarından biri olan Binance, kullanıcılarının geleneksel para birimleriyle kripto para satın almalarını kolaylaştırmak adına bir süredir bazı çalışmalar yapıyordu. Binance, bu çalışmalar sonucunda ilk olarak Euro’yu platformuna ekleyecek.

Bloomberg’in yayımladığı haberin kaynağının bizzat Binance CEO’su Changpeng Zhao olduğu belirtildi. Binance geçtiğimiz Mart ayında operasyonlarına Malta’da devam etme kararı almıştı. Binance’in Euro Bölgesi ülkelerinden Malta’ya taşınması şüphesiz ABD Dolar’ı yerine Euro işlem çiftinin eklenmesinde etkili oldu.

Binance şimdiye kadar Bitcoin, Ethereum, Binance Coin ve Tether işlem çiftlerini destekliyordu. Euro işlem çiftinin eklenmesi popüler kripto para borsası için oldukça önemli. Peki Binance’in Euro kararı geleneksel para birimlerine en yakın dijital para birimi Tether’i nasıl etkileyecek? Bunu hep birlikte göreceğiz.

Dünya genelinde 9 milyon kullanıcıya sahip popüler kripto para borsası Temmuz ayında bir yaşına girecek. 2018 yılının henüz ilk aylarında 2 milyon kullanıcıya ulaşan Binance ilk çeyrekte 150 milyon dolar gelir elde etmişti.

Bloomberg’e göre Binance Manş Adaları ve Tayvan’da kripto para borsası lisansı almak için çalışmalar yürütüyor. Binance tüm bunların dışında Blockchain tabanlı girişimlere de desteğini esirgemiyor. Binance Labs Başkanı Ella Zhang, 31 Mayıs’ta gerçekleşen bir online konferansta Blockchain tabanlı girişimler için 1 milyar dolarlık fon havuzu oluşturduklarını duyurmuştu. Zhang ayrıca şunları kaydetti:

Sektördeki balonları patlatmak istiyoruz. Kripto para piyasasında hâlâ çok fazla aldatmaca var ve dijital paralar oldukça fazla dalgalanıyor. Eğer balonlar patlarsa bu durum kripto para sektörüne olumlu yansıyacaktır.

Kaynak: Bitcoinist

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.