X

Binance’den Şüphe Uyandıran Ethereum (ETH) Hamlesi

Binance ana sayfasından Ethereum'u kaldırdı.
11:01
28 Aralık 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, tam da Ethereum (ETH) fiyatının rekor kırdığı bir anda oldukça ilginç bir hamleye imza attı. Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum, uzun süredir hedeflediği 700 dolar noktasına ulaştı ve bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 730 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Binance, Ethereum’u Neden Kaldırdı?

Ethereum ise gece vaktinde hem Çin içerisindeki hem de Global olarak bilinen platformlarında oldukça ilginç değişikliklere imza attı. Binance’in ana sayfasında yer alan kripto para fiyat verilerine bakıldığında dev borsanın bir anda Ethereum’un üç önde gelen işlem çiftini ana sayfadan kaldırdığı görülüyor. Binance bunun yerine ise Ethereum’un rakiplerinden Polkadot’u (DOT) ana sayfasına çıkardı.

Binance’in kısa süre önce Polkadot tabanlı projelere 10 milyon dolar yatırım yapacağı ortaya çıkmıştı ve bütün bunlar aslında gelen haberler ile doğru yolda.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Polkadot Yatırımı Artıyor

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Binance.com üzerinde de Ethereum’un kaldırıldığı görülüyor. Ana sayfaya bakıldığında ilk sırada her zamanki gibi Binance Coin yer alırken ikinci sırada lider kripto par abirimi Bitcoin, üçüncü sırada ise Polkadot bulunuyor. Normalde üçüncü sırada yer alan ETH’nin buradan kaldırılması aslında önemli bir sinyal olabilir.

ethereum

Binance 17 Aralık tarihinde MathWallet isimli Polkadot projesine yatırım yaptığını açıklamıştı. Yaklaşık 12 milyon dolarlık yatırım toplayan MathWallet’ın kripto parası MATH ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla Uniswap üzerinde listeli. Binance’in kısa süre önce duyurduğu ve önde gelen Polkadot projelerini oylama ile listeleyeceği açıklaması, belki de ilk olarak MATH token için kullanılabilir.

XRP de Kaldırıldı

Binance kısa süre önce XRP için de benzer bir adım atmış ve XRP’yi ana sayfasından bu şekilde kaldırmıştı. XRP’nin arkasındaki Ripple şirketine SEC tarafından dava açılsa da ETH için şu an böyle bir durum söz konusu değil. ABD’nin bir başka finansal regülatörü CFTC, ETH’nin menkul kıymet olmadığını ilan etmişti ve bu ilan aslında söz konusu riski ortadan kaldırıyor.

Geriye ise tek bir ihtimal yani Binance’in Polkadot çalışmalarına hız vermesi kalıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar