X


Binance’den Holo (HOT) Yatırımcılarına Kötü Haber: HOT/BTC Paritesi Kaldırıldı

Binance, HOT/BTC işlem çiftini kaldırdı.
13:39
13 Ocak 2021

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance, Türkiye topluluğunda büyük bir kitleye sahip olan Holo (HOT) için kötü bir haber verdi. HOT yatırımcıları tarafından uzun bir süreden beri eleştirilen Binance’in HOT/BTC işlem paritesi resmen kaldırıldı.

Binance, 15 İşlem Çiftini Kaldırıyor

Binance bugün yayınladığı gönderisinde 14 Ocak 2021 tarihinden itibaren aşağıdaki işlem çiftlerinin kaldırılacağını belirtti:

“BZRX/BNB, TOMO/BNB, TRB/BNB, STEEM/BNB, HOT/BTC, MBL/BTC, AAVE/BKRW, ADA/BKRW, BNB/BKRW, BTC/BKRW, BUSD/BKRW, DOT/BKRW, ETH/BKRW, LINK/BKRW, XRP/BKRW”

HOT/BTC ile MBL/BTC işlem çiftlerinin ise özellikle düşük SAT değeri sebebiyle delist edildiği belirtildi. HOT, BTC karşısında zaman zaman 2 SATS seviyelerine kadar gerilemekte ve bir anda 3 SATS seviyesine çıkarak %33’e yakın yükseliş sunmaktaydı. Binance ise bunun önüne geçmeyi hedefledi.

HOT/BTC’nin Delist Edilmesi Ne Anlama Geliyor?

Binance’in HOT/BTC işlem çiftini kaldıracağı haberi aylardır konuşulmaktaydı ve bunun daha önceki aylarda geleceği bile düşünüldü. Binance ise beklentileri bitirerek haberi resmen açıkladı. Türkiye’deki HOT topluluğu ise bunun olumlu bir haber olduğunu düşünüyor.

HOT/BTC işlem çiftinde dibi gören HOT fiyatının herhangi bir düşüş veya yükselişte ciddi bir hareketliliğe neden olması ve %33 oranında fiyat değişikliğine yol açması büyük bir sorun yaratıyordu. HOT fiyatı ise son 24 saat içerisinde %10 değer kaybetti ve düşmeye devam ediyor. Uzmanlar ise bunun uzun vadede HOT fiyatı için olumlu olabileceğini düşünüyor.

HOT/USDT ve Diğer İşlem Çiftleri İçin Durum ne?

HOT’un Binance üzerinde en çok hacme ulaşan işlem çifti HOT/USDT ise hala kullanılabilmekte. Dünya çapında en çok likiditenin ve hacmin elde edildiği HOT/USDT işlem çiftinin ise Binance’den delist edilmesi pek muhtel gözükmüyor. Son 24 saat içerisinde 6,179 milyon dolarlık hacim elde eden Binance’in olumsuz bir durum olmadıkça HOT/BTC paritesini delist ettiği “yetersiz hacim” sebebiyle bunu delist etmesi neredeyse imkansız

Binance üzerinde USDT işlem çiftine ek olarak ETH ve BNB bazlı HOT işlem çiftleri de bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar