Reklam

Holo (HOT) Fiyatı, Holo Kaç TL?

Holo da diğer kriptolar gibi volatil bir tablo çiziyor.
12:46
13 Aralık 2020
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para ekosistemi son birkaç aydır oldukça volatil fiyat hareketleri sergiliyor. Fiyatlar anlık olarak ciddi pozitif hareketler sergiledikleri gibi zaman zaman da anlık olarak ciddi kayıplar veriliyor. Bu süreç içinde yeni token’lar popüler olurken eski kripto para birimi sahipleri de yatırımlarını yakından takip ediyor.

Piyasada uzun zaman yer alan kriptolardan biri de Holo (HOT) olarak karşımıza çıkıyor ve son zamanlarda yaşanan piyasa hareketlerinde HOT yatırımcılarının da sıkı takipte olduğu görülüyor.

Holo Fiyatı Kaç TL?

Özellikle 2017 yılından bu yana Türkiye’deki kripto para birimi yatırımcı oranında ve kripto paralarla ilgilenen kişi sayısında gözle görülür artışlar yaşandığını görüyoruz. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi özellikle 2020 yılında ve son birkaç aydır bu ilginin giderek tırmandığı bir sır değil.

Her ne kadar kripto para birimlerini genel olarak dolar üzerinden değerlendiriyor olsak da diğer ülke para birimlerinin de vatandaşlar için önemli olduğu görülüyor. Dolayısıyla kripto para birimlerinin TL cinsinden değeri de Türk yatırımcılar için önem taşıyor.

Yazının yayına hazırlandığı sırada Holo, TL karşısında yaklaşık olarak 0,0039 TL ile işlem görüyor. Bu noktada HOT’ın hem dolar değeri hem de TL’nin dolar karşısındaki değerinin göz önünde bulundurulması gerektiğini hatırlatmak gerekiyor.

HOT’ın arkasındaki platform olan Holo, blok zinciri teknolojisinin kullanılmasını gerektirmiyor ve DApp’leri geliştirmek için bir çerçeve olan Holochain kullanılarak oluşturulan merkezi olmayan uygulamaları barındırmak için eşler arası dağıtık bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Holo‘nun amacı, Holo ağ katılımcıları tarafından internette oldukları için DApp’lere kolayca erişilebilen bir ekosistem ve piyasa sunan daha geniş internet ile Holochain kullanılarak oluşturulan uygulamalar arasında bir köprü görevi görmek.

Holo Fiyatı Kaç Dolar?

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada 0,000561 dolardan işlem gören Holo’nun 24 saatlik hacminin de 12.774.247 dolar olduğu görülüyor. Bunlara ek olarak her ne kadar HOT volatil bir eğriye sahip olsa da piyasa değeri ve fiyatın tam orantılı ilerlemedikleri ifade edilebilir.

Bunların yanında proje, ana akım kullanıcılar için internette P2P uygulamalarını barındırma yeteneği de dahil olmak üzere, kripto uygulamaları ve para birimleri manzarasında büyük bir değişim sağlayacağını iddia ediyor. Bu sebeple de kullanıcıların ilgisini çekiyor gibi görünüyor. Holo ağı, Holochain kullanılarak oluşturulan DApp’ler için depolama ve işlem gücü sağlayan bir dizi ana bilgisayara dayanıyor. Ana bilgisayarlar, bilgisayarlarına arka planda çalışan ve otomatik olarak Holochain tabanlı DApp’lara ekstra işlem gücü tahsis eden bir yazılım yükler veya HoloPort gibi özel bir makineyi çalıştırıyorlar.

Holo Nereden Alınır?

Piyasa hacmi sıralamasında 103. sırada yer alan Holo, her kripto para birimi gibi kripto para borsalarından alınabilir. Paribu, Binance, BigOne, Bitmart, Bilaxy ve Coinzo gibi kripto para borsaları Holo’yu listeliyor. Holo’nun en büyük hacminin ise bir kripto para borsası olan Paribu’da olduğu görülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar