X

Bitcoin (BTC) Fiyatı Sert Düşüşten Sonra Toparlandı: Peki Ripple (XRP) Fiyatı Ne Olacak?

Bitcoin toparlarken XRP yerinde saymaya devam ediyor.
11:41
13 Aralık 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi Bitcoin (BTC), bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 19.220 doların üzerine yeniden çıkarak düştüğü yerden kurtuldu. Bitcoin fiyatının 19.000 dolardan 17.000 dolar bandına kadar düşmesi bütün altcoinleri ve piyasayı kızıla boyasa da beklenen geri dönüş geldi.

Bitcoin Fiyatı Toparlandı

Bitcoin fiyatında görülen bu artış neredeyse bütün altcoinleri olumlu etkilerken, XRP bir türlü istenen yükselişi yakalayamadı ve düşmeye devam ediyor. XRP/USD işlem çifti an itibarıyla 0,50 doların altına inmemek için direniyor. Ancak kripto para borsalarındaki hacme rağmen fiyatın düşmesi kesinlikle satış baskısının inanılmaz boyutlara geldiğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatının yaşadığı bu yükselişin direkt olarak kurumsal yatırımcılarla ilgisi var. BTC, MassMutual gibi dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden birisinden resmen onay aldı ve şirket 100 milyon dolarlık yatırım yaptığını belirtti. Bunun devamında ise MicroStrategy’nin 650 milyon dolarlık daha BTC aldığı haberi ortaya çıktı. XRP ise Flare Network tarafından yapılan airdrop programının beklenen gününün gelmesi ile sert bir satış yaptı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

btc

XRP Yatırımcılarının Paniği Sürüyor

XRP yatırımcılarının şu an ne kadar SPARK tokeni alacakları bile belli değil ve buna rağmen fiyatın sert bir şekilde düşmesi bunların manipülatif hareketler olabileceğini gösteriyor. XRP balinalarının sayısı tam da airdrop öncesinde rekor bir şekilde artmıştı ve balinaların şimdi satış yapıyor olma olasılıkları bir hayli fazla.

XRP için kritik direnç noktaları ise 0,48 dolar ile 0,42 dolar olarak biliniyor. Buraların altına iniş, yeni bir ayı sezonu anlamına gelebilir.

Bitcoin fiyatı için bundan sonraki direnç noktalarının 19.200 dolar üzeri kapanış, 19.600 dolar direnci ve son olarak 19.800 dolar üzerinde haftalık kapanış olduğu biliniyor. BTC/USD paritesi bu seviyelere geldiğinde altcoinlerin ise ezilmesi muhtemel. Ancak BTC an itibarıyla yerinde sayıyor ve ciddi bir yükseliş sonrası altcoinlere yükselme şansı veriyor gibi gözüküyor.

XRP ve ETH İçin Kritik Noktalar

XRP eğer satış baskısından kurtulabilirse ilk olarak 0,55 doları, devamında ise 0,62 doları kırmak zorunda.

Öte yandan Ethereum fiyatı ise 578 dolar seviyesine kadar çıkarak önündeki kritik dirençleri kırmayı başardı. Eğer Bitcoin’in piyasa hakimiyeti düşerse ETH fiyatının 620 dolara, buradan 680 dolara ve son olarak 750 dolara kadar çıkması bekleniyor. Tabii ki bütün bunlar Bitcoin fiyatının gidişatına bağlı ve endeksli.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar