X


Binance’den Bir Yenilik Daha!

Binance'in NFT pazarı, Leonardo da Vinci ve Vincent van Gogh da dahil olmak üzere ünlü sanatçıların eserlerini tasvir eden NFT koleksiyonlar yayınlamak için Saint Petersburg merkezli Devlet Hermitage Müzesi ile birlikte çalıştığını duyurdu.
12:20
27 Temmuz 2021

Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, Claude Monet ve Giorgione’nin başyapıtları, önümüzdeki ay Binance‘in NFT pazarında açık artırma için tokenleştirilecek.

Sanat Eserleri NFT Oluyor

Binance’in NFT pazarı, Leonardo da Vinci ve Vincent van Gogh da dahil olmak üzere ünlü sanatçıların eserlerini tasvir eden NFT koleksiyonlar yayınlamak için Saint Petersburg merkezli Devlet Hermitage Müzesi ile birlikte çalıştığını duyurdu.

27 Temmuz’da Binance, ağustos sonunda değiştirilemez tokenleri oluşturmak ve yayınlamak için müzeyle ortaklık kurduğunu açıkladı. Tüm Binance kullanıcıları açık artırmaya katılabilecek.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Da Vinci’nin Madonna Litta’sı, van Gogh’un Lilac Bush’u, Claude Monet’in Corner of the Garden at Montgeron ve Giorgione’nin Judith’inin sınırlı sayıda NFT kopyalarını piyasaya sürmeyi planlayan müzayede ile sanat eserlerini The Hermitage’a atfediyor.

Her bir başyapıttan iki NFT kopyası oluşturulacak ve bunlardan biri Binance NFT pazarında açık artırmaya çıkarılacak, ikinci tokenler ise müzede saklanacak. Her NFT kopyası, Hermitage’ın direktörü Mikhail Piotrovsky tarafından imzalanacak ve tarihlendirilecektir.

Piotrovsky projeyi “Hermitage koleksiyonuna yeni bir erişilebilirlik düzeyi” sunmak ve “müzenin demokratik doğasını” vurgulamak olarak tanımlıyor. Tokenler ayrıca “sanat eserleri koleksiyon dünyasında yeni bir aşama olarak dijitalleşmenin önemini” vurgulamaya da hizmet ediyor.

Tüm Gelir Müzeye Gidecek

Piotrovsky, The Hermitage’ın  NFT’lerden ve diğer dijital teknolojilerden daha fazla yararlandığını belirterek şunları söyledi:

Yeni teknolojiler, özellikle blok zinciri, sanat piyasasının gelişiminde, bu mülkiyetin garantisinin öncülüğünde yeni bir sayfa açtı.

Binance NFT başkanı Helen Hai,

Dünyanın en büyük müzelerinden biri tarafından blockchain teknolojisinin ve NFT’lerin tanınması, küresel dijitalleşmeye doğru atılan bir başka adım. Devlet Hermitage ile iş birliği yapma fırsatını çok takdir ediyoruz; birlikte tarih yazıyoruz.

Satıştan elde edilecek tüm gelir Devlet Hermitage Müzesi’ne gidecek. Tokenize edilmiş kopyalar, şu anda bu sonbaharda müzede yer alması planlanan Hermitage’ın yaklaşmakta olan NFT sanat sergisinde de sergilenecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar