X


BarnBridge Coin Nedir?

2019 yılında kurulan BarnBridge, riskleri tokenleştirmeye yönelik bir protokoldür ve Eylül 2020'de piyasaya sürüldü. 
13:16
27 Temmuz 2021

2019 yılında kurulan BarnBridge, riskleri tokenleştirmeye yönelik bir protokoldür ve Eylül 2020’de piyasaya sürüldü. BarnBridge, tüketiciyi piyasa volatilitesine maruz bırakan takas edilebilir token’lar oluşturmaya yönelik bir tür merkezi olmayan finans (DeFi) platformudur. Mart 2021 itibariyle, platform hala lansmanının erken bir aşamasında.

BarnBridge (BOND) Nedir?

BarnBridge, DeFi’yi daha esnek ve verimli hale getirmek için işlevselliğini genişleten bir projedir. Piyasa dalgalanmalarını ve risklere maruz kalmayı tokenize ederek, muhafazakar yatırımcılar için volatilitey, azaltabilir veya günlük yatırımcılar için arttırabilir. BarnBridge, DeFi pazarında geleneksel risk yönetimi araçlarına ve sabit getirili araçlara olanak tanır. Ana odak noktası, kripto para risklerini dilimlere bölerek piyasa katılımcılarının risk profillerine bağlı olarak farklı ürünlere veya varlıklara yatırım yapabilmesidir.

Compound (COMP) ve Aave (AAVE) gibi sürdürülebilir DeFi platformları, bazı varlıklarda yıllık %5’in üzerinde getiri (APY) sağlar. yEarn gibi kârlılık optimize edicilerle APY %10’un üzerine çıkabilir. Bu DeFi platformlarının dezavantajı, sabit gelir sunmamaları; ek olarak, bir portföye kripto para birimleri eklemek, kripto para varlıkları oldukça volatil olduğu için önemli riskler almak anlamına gelir.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

BarnBridge’in avantajı, sabit gelirli getirileri bir araya getirebilmesi ve sistemin verimliliğini artırmak için bunları sabitleyebilmesidir. Bu, kripto endüstrisine girişin tüketiciler için daha kişisel ve öngörülebilir olmasına yardımcı olarak daha geniş bir kitleye açılıyor. Geleneksel finans açısından, BarnBridge hisse senedi işlemlerinin etkinliğini artırmak için de kullanılabilir.

Öte yandan BarnBridge, piyasa dalgalanmalarına dayalı tokenize türevler oluşturur. Temel piyasalara örnek olarak getiri oranları, fiyatlar, piyasa tahmin oranları, ipoteklerdeki temerrüt oranları ve diğerleri dahildir. Bu türev token’ları yüksek, orta ve düşük risk/ödül kategorilerine ayrılır. BarnBridge, sabit gelir ve volatilite dilimleri ile platformlar arası bir risk token’ı protokolü olarak tanımlanabilir.

BOND Coin Yorum

Kripto para birimlerinde özellikle volatilite söz konusu olduğunda çeşitli endişelerin olduğu göz önünde bulundurulduğunda BarnBridge’ın ve kripto para birimi BOND’un ilgi çekiyor olması çok da şaşırtıcı bir durum değil. Dolayısıyla yatırımcılar bir yandan platforma güvendikleri için BOND coin’e yatırım yaparken bir yandan temkinli davranmaya devam ediyor gibi görünüyor.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 21,46 USD ile işlem gören BarnBridge coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.0005786 BTC ile işlem görüyor. BarnBridge coin’in 27 Ekim 2020’de 185,93 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 4 Ocak 2021’de de 14,77 dolar dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak BOND coin toplam arzının 10.000.000 BOND Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

BarnBridge Coin Nasıl Alınır?

BOND Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

BOND Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından BOND Coin’in işlem gördüğü Bitcoin (BTC), BUSD, Binance Coin (BNB) ve Tether (USDT) alarak BOND işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar