Binance US, Sidney Majalya’yı Risk Yöneticisi Olarak İşe Aldı!

Binance US, Intel'de yöneticilik yapmış olan Sidney Majalya'yı baş risk sorumlusu olarak işe aldı.
11:32
18 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance US, bünyesinde ilk kez bir risk yöneticisi görevlendirdi. Kripto para borsasının ilk risk yöneticisi, Intel’de hukuk ve uyumdan sorumlu üst düzey yöneticilik yapmış olan Sidney Majalya oldu.

Binance US’de Yönetim Değişikliği

Binance US, şirketin eski CEO’su Brian Brooks’un görevi üstlendikten sadece dört ay sonra, stratejik yön konusundaki farklılıkları gerekçe göstererek istifa etmesiyle operasyonlarında büyük bir değişiklik yaşadı. Kripto para borsası, daha sonra CEO olarak geçmişte Uber’de yöneticilik yapmış olan Brian Shroder’ı atadı. Böylelikle Binance US, kısa bir zaman aralığında önemli bir yönetim değişikliğine gitmiş oldu.

Binance US’den Regülasyon Adımı

Binance US‘in ilk baş risk sorumlusu olarak atanan Sidney Majalya, Binance’deki rolünü dört gözle beklediğini ve borsanın düzenleyici uyum konusundaki hassasiyetini bildiğini ifade etti.

Kripto para birimleri, 2020 yılında kaydettikleri yüksek oranlı değer artışları ve piyasa değerleri ile başta yatırımcılar olmak üzere aynı zamanda düzenleyici kurumların da dikkatini üzerine çekti. Bu bağlamda, dünya çapındaki birçok regülatör kurum, bu alanda belirli birtakım yasal düzenlemeler yapabilmek adına gerekli çalışmalara başlayarak ilgili kanunları çıkardı. Burada başta Ripple ve Tether olmak üzere bazı şirketler çeşitli tartışmalar veya davalarla karşı karşıya kaldı.

Bu bağlamda, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD kolu olan Binance US de düzenleyici uyuma yönelik önemli bir adım atmış oldu. Binance CEO’su Changpeng Zhao, birçok kez regülasyonlarla dikkat çekerek düzenleyici uyumun öneminden bahsetti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar