Önemli Gelişmeye İmza Atan 5 Projenin Kripto Parası Orta Vadede Çok Kazandırabilir!

Piyasada yaşanan son gelişmeler içinde dikkat çeken projelerin kripto para birimlerinin orta ve uzun vadede kazandıracağı düşünülüyor. 
14:10
18 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası belki de şu anda en dinamik piyasa olarak değerlendirilebilir. Çünkü piyasa hiç uyumuyor, 7/24 fiyat hareketleri devam ediyor ve her gün kripto para projelerinde birçok gelişme oluyor. Dolayısıyla bu gelişmeler projelerin kripto para birimlerini de özellikle orta ve uzun vadede arttırma potansiyeli taşıyor.

Kripto para piyasasının popüler YouTube kanallarında olan Altcoin Daily de önemli gelişmelere imza atan ve dolayısıyla büyük artış potansiyeli olan 5 kripto para projesini inceliyor.

Polygon ve Twitch Kurucusunun Yeni Adımı

Reddit kurucu ortağı, web3 sosyal medyası için Polygon ile 200 milyon dolarlık bir girişim oluşturuyor. İnsanların çevrimiçi bağlantı kurmasının daha iyi yollarını sunacağı ifade edilen proje, sosyal medya için web 3’e benzer şekilde ve Polygon üzerine inşa edilecek.

Polygon bu projede, Ethereum üzerine inşa edilmiş bir katman 2 projesi olarak desteklediği altyapıyı sağlayacak. Polygon projenin, ana ağ ile ilişkili ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmeyi, daha büyük hacimli verileri daha hızlı işlemeyi ve merkezi olmayan uygulamalar için popüler hale gelmesine yardımcı olmayı hedefliyor.

Dolayısıyla bu gelişmeler ile Polygon’a olan ilginin artacağı ve bunun da MATIC fiyatına yansıyacağı düşünülüyor.

Ethereum Ölçeklendirme Çözümü Aztec

Ethereum ölçeklendirme çözümü Aztec, Ethereum ölçeklendirme çözümlerinde kullanılmak üzere 17 milyon dolarlık bir fon topladı. Aztec, özel erişimli web 3 fonu sağlarken, Ethereum ücretlerini yüz kata kadar azaltabilen gizlilik mimarisi kullanılarak oluşturulmuş zero-knowledge roll-up olarak nitelendirilebilir.

Chainlink için Büyük Hafta

Analistlerin açıklamalarına göre Chainlink harika bir hafta daha geçiriyor. İli CeFi borsası Kucoin ve Gemini ürünlerinde Chainlik kullanmaya başladı. Ayrıca Chainlink, bir NASDAQ konuşmasına konu oldu ve Gradner raporunda yer aldı.

Bunlara ek olarak eski bir hava durumu sistemi olan Accu, Chainlink node’u başlattıklarını açıkladı. Bunlara ek olarak Chainlink oracle’larının Harmony Protocol’de çalışmaya başladığı açıklandı.

Nexo ve  NFT Destekli Borç Verme Hizmeti

Yapılan açıklamalara göre Nexo, NFT destekli borç verme hizmetini başlattı. Böylece Nexo, NFT’ler tarafından desteklenen bir kredi hizmeti sunan ilk kripto kredi kuruluşu konumuna geldi. Bu hamle ile kullanıcılar artık NFT’lerini satmadan bu NFT’leri teminat göstererek borç alabiliyor.

NFT ekosisteminin popülaritesi artarken Nexo’nun atmış olduğu bu adım özellikle dikkat çekiyor. Analistler bu hamle ile NEXO fiyatının da artabileceğini ifade ediyor.

Solana Tabanlı Web3 Projesi

Vybit, kullanıcıları ve yaratıcıları ürettikleri değer için ödüllendiren yeni ve geliştirilmiş bir sosyal medya kripto para ekosistemi olarak nitelendirilebilir. Projenin Solana ekosistemi üzerinde kurulu olması ise özellikle dikkat çekiyor.

Vybit, tüm kullanıcıların katkılarına göre finansal olarak ödüllendirildiği kısa bir video sosyal medya uygulaması. Ne kadar çok etkileşim olursa Vybit ile kazanma şansı da o kadar fazla oluyor. Ödüller ise Solana ağında bulunan VI token şeklinde verilecek.

Yapılan açıklamalara göre Vybet ailesinin elçileri olarak dünya badminton sıralamasında ilk 10’da olan Kim Astrup ve Anders Rasmussen, Vybit uygulamasında badminton ipuçlarını paylaşacaklar. Bu hamlenin Vybit’in yanı sıra Solana’ya da faydalı olacağı ve dolayısıyla SOL fiyatını yükselteceği düşünülüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar