Binance Sınırlarını Genişletiyor! Popüler Borsa Bu Ülkeden Lisans Aldı

Popüler kripto para borsası Binance, kripto para hizmetleri sunmak için Kanada'dan lisans aldığını duyurdu.
13:05
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, genişleme planları dahilinde bir ülkeden daha lisans aldığını duyurdu. Binance, kripto para hizmeti sunmak için yerel kuruluşunu Kanada’da kaydettirdi.

Binance Bu Ülkeden Lisans Aldı

Binance CEO’su Changpeng Zhao tarafından bugün erken saatlerde paylaşılan bir tweet’e göre, popüler kripto para borsası Binance, Kanada’da kripto para hizmeti sunmak için lisans aldığını duyurdu.

Şirketin 24 Aralık’taki başvurularına göre, Binance Canada Capital Markets bir Para Hizmeti İşletmesi (MSB) olacak ve dijital varlıklar, para transferleri ve döviz işlemlerine izin verecek.

Ayrıca, bu lisansla birlikte Binance’in Kanada’daki varlığının 1 Aralık’ta kurulduğunu ve mevcut lisansı 2024’ün sonuna kadar elinde tuttuğunu belirtmekte fayda var.

Binance, Küresel Ayak İzini Genişletmeye Çalışıyor

Piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, bahsedilen gelişmenin ardından, bir kez daha küresel ayak izini genişletmeye çalışıyor.

Ancak yetkililerin ihlaller nedeniyle borsayı 750.000 dolara yakın para cezasına çarptırdığı bildirmesinden kısa bir süre sonra Binance’e bir darbe de Türkiye’den geldi.

Tuhaf bir şekilde, Binance’in yerel kuruluşu, müşteri bilgileri ve Kara Para Aklamayı Önleme (AML) düzenlemeleriyle ilgili dijital para yasalarına uymadığı için daha önce ateş altındaydı.

Aslında Binance, dünyanın birçok ülkesinde yasal sorunlarla karşı karşıya. Örneğin, ulus devletin kara para aklama kurallarına uymadığı için hizmetlerini Singapur’dan geri çekti.

Pek çok ülkeden Binance‘e gelen baskıların ardından önde gelen kripto para borsası düzenleyicilerin isteklerine uymak için kurallarını sıkılaştırıyor gibi görünüyor. Yakın tarihli bir blog gönderisinde, Binance’ CEO’su CZ şunları söyledi:

“Aşırı düzenleme, sektörü yerel piyasada öldürecek ve dolayısıyla yerel piyasanın bir sonraki FinTech evrimini kaçırmasına neden olacak. Ancak uygun düzenleme, endüstrinin daha yavaş değil, daha hızlı büyümesine izin verecek.”

Ayrıca Binance’in küresel olarak düzenleyicilerle işbirliği içinde çalışırken sektördeki düzenlemeleri memnuniyetle karşıladığını da sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar