Piyasaya Güncel Bakış: The Sandbox (SAND) ve Decentraland (MANA) Fiyat Analizi!

Ani değer kayıplarının ardından kısa bir süre içerisinde tekrardan 51.000 dolar fiyat seviyelerine yükselen Bitcoin, kripto para piyasasına yukarı yönlü bir ivme kazandırdı.
12:45
27 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

21 Aralık’tan bu yana kaydettiği değer artışları ile birlikte yukarı yönlü bir ivme kazanan Bitcoin, haftayı volatilitesi yüksek fiyat hareketleri ile tamamladı. Bitcoin, 26 Aralık’ta yaşadığı ani değer kaybı ile birlikte 49.400 dolar fiyat seviyelerine gerilese de kısa bir süre içerisinde destek seviyesinde bir alış tepkisi ile karşılaşarak yeniden 51.000 dolar fiyat seviyelerine yükseldi. Ethereum ise, 4.000 dolar destek seviyesine çekilmesinin hemen ardından kaydetmeye başladığı değer artışları ile birlikte yeniden 4.060 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı.

The Sandbox (SAND)

Metaverse projelerine olan ilginin artması ile birlikte son aylarda yüksek oranlı değer artışları kaydeden SAND, Bitcoin’deki değer kayıplarına paralel olarak aylık grafiğinde bir düşen trend yapısı oluşturdu. SAND, 8,40 dolar ATH seviyesinden bu yana yaşadığı değer kaybı ile son bir ayın en düşük fiyat seviyesi olan 4,45 dolar fiyat bandında kendine destek buldu.

Dip fiyat seviyelerinde bir süre akümüle olan SAND, 23 Aralıktan bu yana kaydettiği değer artışlarının ardından ise aylık grafiğindeki düşen trendinde yukarı yönlü bir kırılım gerçekleştirerek önemli ölçüde güç kazandı. SAND, kısa bir süre içerisinde 6,60 dolar fiyat bandındaki direnç seviyesini aşmayı başararak 6,64 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye başladı ve kısa vadede pozitif sinyaller verdi.

Decentraland (MANA)

Son dönemlerde öne çıkan Metaverse projelerinden biri olan Decentraland’ın yerel kripto para birimi MANA, 2021’de çok yüksek bir fiyat performansı sergiledi. 5,9 dolar ATH seviyesini kaydetmesinin ardından piyasadaki düşüş eğilime ile birlikte aşağı yönlü fiyat hareketleri kaydetmeye başlayan MANA, bu süreçte 2,9 dolar dip fiyat seviyesinde kendine destek buldu.

MANA, bu destek seviyesinde bir süre akümüle olarak yatay fiyat hareketleri kaydetse de Bitcoin’deki yukarı yönlü ivme ile birlikte önemli ölçüde değer artışları kaydetmeye başladı. Kaydettiği bu değer artışları ile pek çok kripto varlık gibi aylık grafiğindeki düşen trendinde yukarı yönlü bir kırılım gerçekleştiren MANA, 3,87 dolar fiyat seviyelerine yükselerek kısa vadede bir satış baskısı oluşturabilecek 4,15 dolar direnç seviyesine yaklaştı. MANA, kaydettiği bu son fiyat hareketleri ile birlikte aylık grafiğinde pozitif sinyaller verdi.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısıyla risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar