Bu Altcoin’deki Artış Dudak Uçuklatıyor! 24 Saatte Yüzde 2.191 Arttı

Geçtiğimiz günlerde piyasaya sürülen bir altcon 24 saat içerisinde 22 kat arttı.
12:10
27 Aralık 2021
Bu Altcoin'deki Artış Dudak Uçuklatıyor! 24 Saatte Yüzde 2.191 Arttı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakın zamanda kripto para piyasasına giriş yapan Ethereum tabanlı bir altcoin, sadece 24 saat içinde yaklaşık 22 kat artış kaydederek büyük bir başarıya imza attı.

24 Saatte Yüzde 2.191 Arttı

Kısa bir süre önce piyasaya sürülen altcoin OpenDAO (SOS), 24 Aralık’taki airdrop’unun ardından fiyatta şaşırtıcı bir artış yakaladı. Öyle ki OpenDAO, piyasaya çıktıktan sonra sadece 24 saat içerisinde yaklaşık 22 kat artış yaşadı.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, SOS 24 Aralıkta 0.00000067 dolardan satışa çıkarken muazzam bir artış yaşayarak 25 Aralık’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,000001154 dolara yükseldiği ve sadece bir günde %2.191’lik bir ralli yakaladı.

OpenDAO projesi, değiştirilemez token (NFT) sektörünün katılımcılarını ödüllendirmek için SOS tokenini başlattı. Öyle ki OpenDAO, 24 Aralık’taki airdrop için en büyük NFT alım satım platformu olan OpenSea kullanıcılarına SOS tokenlerini dağıtmaya başladı.

OpenDao ekibi tarafından airdrop hakkında bir açıklama yapıldı ve açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“SOS, NFT ekosistemini besledikleri için tüm NFT yaratıcılarına, koleksiyonerlerine ve alım satım platformlarına minnettardır. NFT ticaretini teşvik etmedeki liderliği için OpenSea’ye özel teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

OpenDAO Toplam Arzın %50’sini Dağıtıyor

OpenDao, web sitesinde yaptığı açıklama ile, 100 trilyon toplam SOS token’ının %50’sinin ilk günden beri OpenSea’de işlem yapanlara tahsis edileceğini belirtti. Ayrıca kripto para birimlerinin dağıtımının, kullanıcının OpenSea’deki toplam işlem sayısının yanı sıra bir kullanıcının platformda harcadığı Ethereum (ETH), Dai ve USD Coin (USDC) miktarına bağlı olarak değişeceği bildirildi.

Tokenlerin geri kalanı ise şu şekilde dağıtılacak: likidite sağlayıcı teşvikleri için %10, stake teşvikleri için %20 ve OpenDAO Hazinesi için %20.

OpenDAO için tahsis edilen SOS, OpenSea dolandırıcılığı kurbanlarını tazmin etmek, SOS ekosisteminin katılımcıları için geliştirici hibeleri sağlamak ve yeni ortaya çıkan sanatçıları, NFT topluluklarını ve sanat korumasını desteklemek için kullanılacak.

Öte yandan SOS, tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydettiğinden bu yana yön değiştirdi ve bir miktar geri çekildi. Öyle ki OpenDAO içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saatte %24 düşüşle 0.00000631 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar