reklamı kapat

Binance, Popüler Altcoin Projesi İle Anlaştığını Açıkladı!

Binance Smart Chain ve Chainlink arasında ses getiren ortaklık!
21:14
23 Temmuz 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, bu gücünü genellikle piyasaya yön vermek için kullanmaktan çekinse de ara sıra istemeden de olsa bunu yapabildiği biliniyor. Binance tarafından bugün yayınlanan bir açıklamada da tam olarak yukarıda belirtilen olayın gerçekleştiği görüldü.

Binance Smart Chain, Chainlink İle Ortaklık İmzaladı

Binance’in güncel girişimlerinden olan Binance Smart Chain’in (BSC) bundan sonra Chainlink’in (LINK) akıllı kontrat Oracle’larını kullanacak ve gerekli harici verileri bu şekilde alacak. Binance’in blockchain ağı Binance Chain’e paralel bir ağ olarak piyasaya sürülen Binance Smart Chain’in akıllı kontratlarının da bu sayede tam verimliliğe ulaşacağı belirtildi.

Chainlink ile yapılan bu ortaklık ve anlaşma, Binance’in merkeziyetsiz ağında DeFi uygulamalarının geliştirilmesini de kolaylaştıracak. Chainlink’in sahip olduğu bağlantılar Binance Smart Chain’in harici veri kaynaklarına direkt ulaşmasını sağlayacak ve geliştiricilerin Oracle üretmek için harcadıkları zamandan tasarruf edilecek.

Nisan ayında whitepaper’ı piyasaya sürülen BSC, bağımsız ve akıllı kontrat odaklı bir blockchain ağı olarak biliniyor. Ethereum ağına rakip olarak piyasaya sürülen BSC bugüne kadar çok fazla başarı elde edemese de bunun bir Binance projesi olduğu unutulmamalı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.