X


Binance, Luna ve Bu 4 Altcoin İçin Kritik Bir Duyuru Yaptı! Delist Ediliyorlar

Popüler kripto para borsası Binance, geçtiğimiz saatlerde Terra (LUNA) ve bu 4 altcoin'e yönelik kritik bir duyuru yayınladı. İşte detaylar...
10:50
12 Mayıs 2022
Binance, Luna ve Bu 4 Altcoin İçin Kritik Bir Duyuru Yaptı! Delist Ediliyorlar
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, kripto para piyasasında yaşanan son düşüşlerin ardından önemli bir duyuru yayınladı. Binance yayınladığı duyuruda Luna ve bu 4 altcoin’e yer verdi. İşte detaylar…

Binance’den LUNA’ya Yönelik Önemli Karar

Piyasa hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda olan Binance, kısa bir süre önce son zamanların en çok düşüş yaşayan altcoin’i Terra (LUNA) hakkında önemli bir duyuru yayınladı.

Binance yayınladığı bu duyuruda, coin marjinli LUNA vadeli sözleşmelerini bugün saat 11.00’de kaldıracağını açıkladı. Ayrıca dolar marjinli LUNA vadeli sözleşmelerinde maksimum kaldıraç oranı ise 8x olarak güncelleyeceğini bildirdi.

Binance’in yayınladığı duyurunun tamamı şu şekilde;

Binance Vadeli İşlemleri, 2022-05-11 tarihinde saat 11:20’de (UTC) LUNA USDⓈ-M Sürekli Sözleşmesinin marj katmanlarını, aşağıdaki tabloda yansıtılan yeni kaldıraç ve marj katmanlarıyla ayarladı. Maksimum kaldıraç her seviyede ayarlandı. Güncellemeden önce açılmış mevcut pozisyonlar etkilenmeyecektir.

LUNA USDⓈ-M Kalıcı Sözleşmenin maksimum kaldıracı 25 kata düşürüldü.

Ek olarak Binance, 2022-05-11 tarihinde saat 12:35’te (UTC) LUNA USDⓈ-M kalıcı vadeli işlem sözleşmesinin onay boyutunu (yani birim fiyattaki minimum değişiklik) aşağıdaki tabloda gösterildiği gibi ayarlamıştır.

Düzenleme, USDⓈ-M Vadeli İşlem işlemleri işlemlerini etkilemeyecektir.

API aracılığıyla kene boyutu da değişecektir. API kullanıcıları, en son onay boyutu için GET /fapi/v1/exchangeInfo kullanabilir. Daha fazla ayrıntı ve güncelleme için lütfen tam API Değişiklik Günlüğümüze bakın.

Onay boyutu güncellemesi mevcut siparişleri etkilemeyecektir. Güncellemeden önce verilen siparişler, orijinal onay boyutuyla eşleştirilecektir.
Özel ayarlama ayrıntıları aşağıdaki gibidir:

Lütfen daha fazla ayrıntı için Ticaret Kurallarına bakın ve ticaretiniz üzerinde gereksiz etkileri önlemek için ticaret stratejinizi değişikliğe göre ayarlayın.

Binance, Bu 4 Altcoin’i Delist Ediyor

Önde gelen kripto para borsası Binance, yayınladığı başka bir duyuruda YFII/BUSD, BNB/IDRT, FIO/BNB, YFII/BUSD çiftlerini platformdan delist edeceğini bildirdi.

İşte Binance’in delist edeceği altcoin çiftleri hakkında yaptığı açıklama;

Binance, 2022-05-18 03:00 (UTC) itibarıyla aşağıdaki ticaret çiftinde ticareti kaldıracak ve durduracaktır:

Marj Çifti: YFII/BUSD

Binance, 2022-05-19 03:00 (UTC) itibarıyla aşağıdaki ticaret çiftlerinde ticareti kaldıracak ve durduracaktır:

Spot Çiftleri: BNB/IDRT, FIO/BNB, YFII/BUSD

Lütfen aklınızda bulundurun:

Kullanıcılar yine de yukarıdaki varlıkları Binance’de bulunan diğer ticaret çiftlerinde takas edebilir. 2022-05-16 03:00 (UTC) itibarıyla Binance, YFII/BUSD izole marj borçlanmasını askıya alacaktır.

2022-05-18 03:00’da (UTC), Binance, kullanıcıların pozisyonlarını kapatacak, otomatik bir ödeme yapacak ve YFII/BUSD izole teminat çiftinde bekleyen tüm emirleri iptal edecek ve ardından YFII/BUSD izole teminat çiftini listeden çıkaracak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar