X


Binance, Heyecanla Beklenen Hard Fork’u Destekleyeceğini Duyurdu!

Binance, ADA yatırımcılarının heyecanla beklediği Alonzo Hard Fork'unu destekleyecek!
13:15
9 Eylül 2021

İşlem hacmi bakımından en büyük dijital varlık borsası olan Binance, Cardano‘nun yaklaşmakta olan Alonzo güncellemesini destekleyeceğini duyurdu. ADA holderları, geçici olarak bu kripto para biriminde yatırma ve çekme işlemlerini yapamayacak olsa da, alım-satım işlemleri hard forktan etkilenmeyecektir.

Güncelleme 12 Eylül’de Başlıyor

Bildirildiği üzere, Cardano’nun Proof of Stake (hisse ispatı) blockchaininde akıllı sözleşmeleri başlatmayı mümkün kılacak bugüne kadarki en önemli güncellemesi, resmi olarak 12 Eylül 21:44 UTC’de başlayacak. Güncellemenin istikrarlı olduğu kabul edilir edilmez, Binance para yatırma ve çekme işlemlerine devam edecektir.

ADA son gerçekleştirdiği yükselişten sonra 2,62 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Nedir Bu Alonzo Hard Fork’u?

Alonzo Hard Fork’u, Cardano blockchainin kendi akıllı sözleşmelerini oluşturabilmesini sağlayacak güncellemedir. Akıllı sözleşme kısaca, önceden belirlenen koşulların sağlanması halinde gerçekleşen bilgisayar kodlarıdır. Bu bilgisayar kodları, merkezi bir kuruma ihtiyaç olmaksızın protokolde işlem yapan herkesin merkeziyetsiz bir şekilde bazı finansal hizmetlerden faydalanmasını sağlar. Ethereum’la başlayan akıllı kontrat kavramı, Cardano gibi projelerin öncülüğünde gelişmeye devam ediyor. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, temel amaçlarından birinin ağdaki ölçeklenebilirlik problemini çözmek olduğunu sık sık dile getiriyor. Cardano’nun, Ethereum’a alternatif olacağını düşünen uzmanlar da var. Ayrıca bazı analislter, bu güncellemenin duyurusunun geçmişte fiyata olumlu yansıdığını ve bu güncellemeyle birlikte piyasanın bunu fiyatlayacağını, ADA‘nın yükselişe geçeceğini iddia ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar