X


Binance Futures Yeni Bir Rekor Kırdı!

Binance'in vadeli işlem platformu 2,7 milyar dolarlık hacme ulaştı.
22:44
9 Aralık 2019
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance‘in vadeli işlem platformu Binance Futures, piyasaya çıkışının üzerinden çok bir süre geçmemesine rağmen emin adımlarla ve rekorlarla yoluna devam ediyor.

Binance yeni yaptığı bir duyuruda rekorun yanı sıra artık iOS tabanlı uygulamasından Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesi alım satımını da desteklediğini vurguladı. İlk olarak 2 Eylül tarihinde vadeli işlem platformu test ağını piyasaya süren dev borsa, daha sonra Bitcoin ve Ethereum (ETH) ile gerçek hizmet vermeye başlamıştı. 9 Aralık tarihinde de bunları bir adım ileri taşıdı ve mobil uygulamasını tanıttı.

Binance Futures 2,7 Milyar Dolarlık Hacme Ulaştı!

Binance’in iOS uygulamasında BTC/USDT sözleşmelerinde 125 kata kadar kaldıraç, ETH/USDT işlem çifti sözleşmelerinde ise 50 kata kadar kaldıraç kullanılabilmekte. Binance’in yeni mobil uygulaması uğurlu gelmiş olacak ki platform günlük rekorunu kırdı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Aslında 2019 yılının Ekim ayında Android için mobil uygulamasını tanıtan Binance, Apple tarafından uygulanan sert politikalar nedeniyle iOS uygulamasının geciktiğini vurguladı.

Günlük hacim konusunda rekor kıran Binance Futures, tamı tamına 370.000 BTC yani 2,7 milyar dolarlık bir miktara ulaştı. Binance’in vadeli işlem platformunun piyasaya ilk çıktığı aylarda 150 milyon dolar gibi ufak çaplı hacimler elde ettiğini düşünecek olursak, bu rekor kesinlikle inanılmaz bir başarıyı da ortaya koymakta.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar