Binance Desteğini Çekecek! Popüler Altcoin İçin Önemli Duyuru!

Desteğin durdurulması bu altcoin yatırımcıları için ne anlama geliyor? Fiyat neden sert biçimde düşmedi?
13:50
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası son 1 aydır hızlı kararlar alıyor ve uyguluyor. Düşen hacimler sebebiyle birçok pariteyi kaldıran Binance bugün yeni delistler duyurdu. Bununla birlikte popüler bir altcoin için Ethereum ağı üzerinden çekimler de durduruldu. Peki yatırma desteğinin Ethereum ağı için kaldırılması ne anlama geliyor?

Binance Son Dakika

Binance borsası MAGIC Coin için Ethereum ağı üzerinden yatırma işlemlerini durdurduğunu açıkladı. Ayrıca yarın sabah 05:00 itibariyle Ethereum ağından MAGIC çekme işlemleri de durdurulacak. Peki bu durum MAGIC Coin için olumsuz bir gelişme mi? Kesinlikle değil, işlemler artık Arbitrum ağı üzerinden devam edecek. Bunun sebebi de projenin Ethereum layer2 çözümü olan Arbitrum One’a taşınmış olmasıdır. Binance birkaç dakika önce aşağıdaki duyuruyu yaptı.

Binance, Magic (MAGIC) proje ekibinin operasyonlarını tamamen Arbitrum One ağına taşıması nedeniyle Ethereum ağı üzerinden Magic (MAGIC) para yatırma işlemlerini durdurdu. Yarın 05:00’da Ethereum ağından yatırma işlemleri de durdurulacak. Ethereum ağı üzerinden Magic (MAGIC) token yatırma işlemleri artık kullanıcıların hesaplarına aktarılmayacaktır. Bu durum MAGIC trade işlemlerini etkilemeyecektir. Arbitrum One ağı üzerinden Magic (MAGIC) yatırma ve çekme işlemleri etkilenmeyecektir.”

MAGIC Coin

Artık popüler altcoin MAGIC Coin, Arbitrum One ağı üzerinde çalışacak. Bu durum işlem ücretlerinden hıza dahil birçok avantajı da beraberinde getirecek. 100 milyon dolarlık piyasa değeri olan MAGIC yazı hazırlandığı sırada 0,508 dolardan alıcı buluyor. Son 24 saatlik işlem hacmi ise %4’lük artışla 8,7 milyon dolara yükseldi. Maksimum 347 milyonluk arzı olan MAGIC bunun şu ana kadar %59’u olan 205 milyonluk kısmını dolaşıma soktu.

MAGIC Coin yatırımcıları Binance dahil birçok borsa üzerinden işlem yapabiliyor. Metaverse odaklı proje Web3 hedefleri doğrultusunda çalışmalarına devam ediyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesine 6,32 dolar ile 2022 yılında ulaşan MAGIC, 2021 yılında 0,18 dolara düşerek dip fiyatını belirlemişti. Son 30 günde ise 0,46 dolar ile 0,96 dolar arasında hareket etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar