Hep Bilen Kripto Analistin TRX Grafiği! Justin SUN Üzülecek!

TRX için bir sonraki adım ne? 2022 yılında çoğu düşüşü bilen analist şimdi TRX için uyarıyor.
15:00
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Türk yatırımcıları 2017 yılında Tron’un ilk dönemlerinde bu projeye yoğun ilgi gösteriyordu. Halen daha ciddi sayıda Türk bu projeyle ilgileniyor. Ancak Justin Sun’ın tartışmalı hareketleri onu SBF, Kwon gibi kripto dolandırıcılarıyla aynı gruba sokuyor. Fakat bugüne kadar Binance borsasının desteği ve Sun’ın sürekli dört ayağı üzerine düşüyor olması Tron için bir çöküş senaryosunun gerçekleşmesini engelledi.

Tron (TRX) Grafiği

Bitcoin’in geçtiğimiz yıl yaşadığı büyük çöküşlerin ve hatta rahatlama rallilerinin çoğunu doğru tahmin eden analist şimdi de TRX’e el attı. Ona göre Tron çok büyük bir short fırsatı veriyor. Yayınladığı grafikteki hedeflerin gerçekleşmesi halinde Justin SUN fazlasıyla üzülecek. Peki ama neden? Buna makalenin ikinci bölümünde değineceğim. Ana konuya dönerse Tron (TRX) için 2022 yılının en iyi analisti 0,025 dolara kadar bir düşüş görüyor. Eğer fiyat 0,06 dolar üzerinde kapanışlar yapıp yükselişine devam etmezse 2023 Mayıs ayına kadar aşağıdaki grafikte gösterilen hedefe gerileyebilir.

TRX fiyat tahmini için paylaşılan grafik zaten çok açık, eğer Capo 2022 yılında olduğu gibi bu yıla da damga vurursa en fazla üzülenlerden biri Justin Sun olacak.

Justin Sun Üzülecek

Terra’ın UST’si çökerken Tron kurucusu da USDD ismiyle bir algoritmik stablecoini piyasaya sürdü. UST ile son derece benzer olan bu stablecoin muhtemelen Sun yine dört ayağının üzerine düşmezse aynı kaderi yaşayacak. Çünkü rezervlerinin önemli kısmı TRX tarafından destekleniyor. Terra da rezervlerini LUNA ile destekliyordu ve LUNA fiyatı düşünce bir ölüm sarmalına girdi. Eğer %50’lik erime karşılığında Tron kurucusu Justin Sun yüz milyonlarca dolarlık ek teminat gösteremezse USDD tarihten silinebilir.

Justin Sun hep tartışmalı bir isim oldu. Son Pi Network tokenin illegal biçimde listelenmesi bile onun ne derece tehlikeli biri olduğunu gösteriyor. Huobi borsasını satın alan Sun, büyük bir topluluğu sahip olan Pi Network’ün henüz dolaşıma girmeyen tokenini borsasında listeledi. Fiyatı üç haneli rakamlara kadar yükseldi. Ancak bir sorun vardı. Pi Network ekibi kendilerinin böyle bir listelemeden haberleri olmadığını söyledi. Meselenin en özet hali budur ve Sun kesinlikle tehlikeli işler yapıyor.

Diğer tarafta Gemini ile Genesis’in arasını bulmaya çalışan bir Sun görüyoruz. Birkaç gün önce yaptığı paylaşımda Justin Sun “kripto topluluğunun geleceği için her türlü desteği verebiliriz” dedi. Ancak aynı isim son 20 gündür Paxos ve Circle’a yüz milyonlarca dolarlık stablecoin transfer ederek nakde geçiyor. Sun’ın söyledikleri ve yaptıkları, ayrıca vadettikleri hiçbir zaman tutarlı olmadı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar