2023’ü Unutun! Güneş 2024’te Doğacak! Ünlü Platformdan Bitcoin, XRP ve ETH Tahmini: Hazır Olun!

Kripto para piyasası tarihinin en kötü dönemlerinden birine tanıklık ederken, önde gelen bir platform Bitcoin (BTC) ve 2 altcoin'e dair tahminlerini paylaştı. 
15:50
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para piyasası tarihinin en kötü dönemlerinden birine tanıklık ederken, önde gelen bir platform Bitcoin (BTC) ve 2 altcoin’e dair tahminlerini paylaştı.

Neden 2024?

Uzmanlara göre, tarihsel olarak, piyasa zorlu bir ayı piyasasından kurtulur ve yeni zirvelere ulaşır. İster Bitcoin ister altcoinler olsun, yatırımcıların 2023’te iyimser olmak için sebepleri var Analistleriegöre, Bitcoin yaklaşan halving ve ayı piyasasının sona ermesiyle yeni başarılara imza atacak. BTC, an itibariyle 16.848 dolardan işlem görüyor. Birçok uzmana göre, BTC’nin 10.000 doların altına düşmesi pek olası değil. Bu nedenle, mevcut fiyatlarla dipten Bitcoin almak akıllı bir yatırım tercihi olabilir. Önde gelen platformlardan Coincodex, teknik göstergelere ve temel faktörlere dayanarak, BTC fiyatının önümüzdeki aylarda yatay yönde seyredeceğini belirtti. Platformdaki analistlere göre, Bitcoin’de ne büyük bir ralli ne de sert bir çöküş meydana gelecek. Platform, BTC fiyatının 2024 yılına kadar 38.233 dolar ile 114.812 dolar,  2025 yılına kadar ise 48.942 dolar ile 254.687 dolar arasında olacağını tahmin ediyorlar. Bitcoin‘in her dört yılda bir gerçekleşen halving sonrası ralli gerçekleştirmesi yeni bir boğa sezonun gelebileceği inancını tetikliyor. Halving, 12 Nisan 2024’te gerçekleşecek.

Analistlerin listesindeki ikinci kripto para ise Ethereum (ETH). Ethereum, ekosistemi gelişiyor. 2022’de Ethereum ağı önemli başarılara imza attı ve Merge sayesinde çalışma kanıtı sisteminden hisse kanıtı mekanizmasına geçti. Surge” yükseltmesinin (Sharding) 2023 sonbaharında yapılması planlanıyor. Bu yükseltme, Ethereum ağının ölçeklenebilirliğini daha da artıracak. İşlem hızının saniyede 15 ila 30 işlemden saniyede 100.000 işlemin üzerine çıkacağı tahmin edilyor. Kritik güncellemenin aynı zamanda benimsemeyi artırması ve Ethereum’un fiyatını etkilemesi bekleniyor. Coincodex’e göre 2024’te ETH’nin fiyatı 2.736 dolar ile 8.218 dolar arasında değişecek.

XRP, Yeni Zirvelere Ulaşacak!

Uzmanların listesindeki son kripto para birimi Ripple (XRP). Ripple ve SEC davası uzun süredir devam ediyor. XRP fiyatı davadan gelen önemli haberler ile inişler ve çıkışlar yaşıyor. Analistlere göre, SEC davasının sonucu hem XRP hem de diğer altcoin’lerin kaderini belirleyecek. Ripple ve SEC davası, gelecekteki davalar için büyük bir emsal oluşturacaktır. XRP yatırımcıları, davanın Ripple’ın lehine sonuçlanabileceğini umuyor.

Bu, muhtemelen fiyatı yükseltecek. Ripple‘ın kazanacağına dair tahminler, XRP’nin  düşük seviyelerden yükselmesine yardımcı oldu. Ne olursa olsun, XRP fiyatı etkilenecek.  Ripple topluluğu, XRP’nin yeni zirvelere çıkacağına inanıyor. Coincodex’e göre 2024 yılında XRP fiyatı 0,612236 dolar ile 1,838535 dolar arasında olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar