Aralarında Paribu’nun da Bulunduğu Listeye Göre Türkler Bu Altcoin’in Peşinde!

Kendini kripto ve spor sevdalısı olarak tanımlayan Christian Ott, kişisel Twitter hesabından popüler bir altcoin için dikkat çeken on-chain verilerinin bir listesini paylaştı. Listede Paribu'nun da yer alması ise dikkat çekti.
13:30
4 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kendini kripto ve spor sevdalısı olarak tanımlayan Christian Ott, kişisel Twitter hesabından Chiliz (CHZ) için dikkat çeken on-chain (zincir üstü) verilerinin bir listesini paylaştı. Socios.com ve Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, Ott’un paylaşımına önmeli bir not düşerek Türk yatırımcılar üzerinden Güney Koreli yatırımcılara dikkat çekti.

Listedeki Paribu Detayı

Christian Ott, bugün kişisel Twitter hesabından popüler altcoin’lerden birisi olan CHZ için dikkat çeken zincir üstü veriler paylaştı. Ethereum ağındaki en büyük 20 CHZ cüzdanının kimliğini tespit ederek etiketlediğini ve bakiyelerine göre sıraladığını belirten Ott, “Etiketleme çoğunlukla Blockchain üzerinde yapılan analizlere veya halka açık bilgilere dayanmaktadır. Bu nedenle elbette kısmen yanlışlıklar olabilir, ancak yine de aydınlatıcı olmalıdır.” dedi.

Ott’un paylaştığı veriler, Ethereum ağı üzerinde en yüksek CHZ tutan cüzdanın Chiliz’e ait cüzdan olduğunu ve içinde 2.24 milyarın biraz üzerinde CHZ bulunduğunu gösteriyor. Chiliz’in cüzdanını ise için de 900’er milyon CHZ bulunan kripto para borsası Binance‘a ait iki cüzdan takip ediyor. Binance’ın cüzdanlarının hemen ardından dördüncü sırada UpBit‘e ait bir cüzdan yer alıyor. Bu cüzdanda ise 639.31 milyon CHZ bulunuyor. Beşinci sırada yine Chiliz’e ait cüzdan (509.93 milyon CHZ) yer alırken onu sırasıyla Bitpanda (119.5 milyon CHZ), Bithumb (116.23 milyon CHZ) ve Coinbase (108.88 milyon CHZ) takip ediyor.

Listeye ilişkin en dikkat çeken detay ise yerli kripto para borsası Paribu‘nun 9’ncu sırada yer alması. Veriler, Paribu etiketli cüzdanda 10.4 milyon dolar değerinde 99.8 milyon CHZ bulunduğunu gösteriyor. Bu detay, Türk kripto para yatırımcılarının popüler altcoin’e olan yüksek ilgisini ortaya koyuyor.

Alexandre Dreyfus, Türk Yatırımcılar Üzerinden Onlara İşaret Etti

Christian Ott’un listesini “Chiliz‘e ait ilginç zincir üstü verileri” notuyla kişisel Twitter hesabından paylaşan Socios.com ve Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, “Aslında Binance’ın toplam CHZ token’larının (her ülkeyi içerir) neredeyse yüzde 40’ı Güney Koreli (Upbit + Bithumb) yatırımcılarda ve Güney Koreli yatırımcıların elindeki CHZ miktarının Türk yatırımcılarınkinden yaklaşık 5 kat daha fazla olduğu görülüyor.” dedi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar