reklamı kapat

Binance CEO’su Piyasaya Umut Dağıttı

Changpeng Zhao Twitter hesabından kripto paralar hakkında yorumlarda bulundu.
7 Ocak 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao kripto para piyasasının gidişatından memnun görünüyor. Zira Zhao bugün şu tweet’i attı: “Nihayet dileğim gerçekleşti, volatilite doğru yolda.”

Cryptoglobe’a göre Zhao’nun yorumu Bitcoin’in dün %5’in üzerinde değerlenmesinin ardından geldi. Bitcoin’deki yükseliş diğer kripto paralara da yansıdı ve piyasa yeşile büründü. Zhao bunun yanı sıra Bitfinex borsasına da dokundurmada bulundu.

Piyasanın önemli borsalarından Bitfinex bugün 3-7 saat arası bir süreyle çevrimdışı olacak. Borsadan yapılan açıklamada, bu sürede borsanın veri transferiyle haşır neşir olacağı ve bu hamleyle platformun hızının, güvenliğinin ve performansının artırılmasının amaçlandığı aktarıldı. Bitfinex bakım gerekçesiyle son kez çevrimdışı olduğunda kripto para piyasalarında aşırı volatilitenin yaşandığını belirtmekte fayda var.

Twitter’da bir kullanıcı Zhao’ya, Bitfinex’in kapalı olacağı sürede Binance’in piyasayı taşıyıp taşıyamayacağını sordu. Zhao’nun buna cevabı “Bu tarafa (gel), lütfen.” oldu. Zhao daha önceki açıklamalarında kripto paralar açısından 2018’i şöyle yorumlamıştı:

Kripto para fiyatları bakımından zor bir yıl oldu. Bana sorarsanız bu sene başarısız olan çok fazla proje var. Yani bu bir düzeltme yılı. Ama teknoloji hala aynı yerde ve 2019’a patlamayla başlamak istiyoruz.

Zhao kripto para piyasasının geleceği hakkında daima optimist bir görüşe sahip olmuştur: “Bence sektördeki insanlar geleceğe dair hala çok inançlı.” Binance CEO’su aynı şekilde her fırsatta ayı piyasasının kendilerini ilgilendirmediğini dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.