Reklam

Binance CEO’su Açıkladı! Binance, Bu Ülkede Yeniden Faaliyet Gösterecek

Binance, İngilterede faaliyet gösterebilmek için yeniden çalışmalara başladı.
10:50
6 Aralık 2021
Binance CEO'su Açıkladı! Binance, Bu Ülkede Yeniden Faaliyet Gösterecek
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ticaret hacimlerine göre dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance, 2021’de küresel düzenleyiciler tarafından büyük bir küçümseme gördü. Her şey, Birleşik Krallık’ın Mali Davranış Otoritesinin (FCA) ülkedeki Binance operasyonlarına yönelik ilk yasağı yayınlamasıyla başladı.

Ancak Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın şu anda İngiltere’deki işini yeniden inşa etmek için çalıştığını açıkladı. Yönetici ayrıca Binance’in altı ila on sekiz ay boyunca Birleşik Krallık’ta kayıtlı bir kripto firması olmayı hedefleyeceğini de sözlerine ekledi.

Binance’in Birleşik Krallık Hamlesi

Binance CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile birlikte Finansal Davranış Otoritesi tarafından reklamı durdurmak için Haziran 2021’de yayınlanan bir emrin ardından kripto borsasının İngiltere bölümünü yeniden oluşturmak için çalışmalara başladığını açıkça belirtti.

Binance Markets Limited, Binance.US gibi Birleşik Krallık pazarına hizmet etmek için ayrı bir varlık olmayı umut eden Londra merkezli bir firmadır. Ancak Haziran 2021’in başlarında, Mali Davranış Otoritesi Binance üzerindeki baskısını açıkladı ve web sitesinde şirketin İngiltere’de faaliyet göstermek için herhangi bir resmi izne sahip olmadığını netleştirmesini istedi.

İngiltere müşterileri ise, bu düzenleyici baskı nedeniyle, Binance.com etki alanı aracılığıyla hizmetlere erişmeye devam edebildi.

Binance, İngiltere Varlığını Başlatmaya Hazırlanıyor

CEO, FCA ile ilişkilerin o zamandan beri belirgin bir şekilde geliştiğini ve karşılıklı olarak görüştüklerini belirtti. Mali Davranış Otoritesine bir lisans başvurusunda bulunmak için birçok uyum görevlisini (eski FCA çalışanları dahil) işe aldıklarını söyledi. Ayrıca Birleşik Krallık düzenleyicisinin borsayla ilgili ana sorunlarından birinin, ikametgahı ve kurumsal yapısıyla ilgili olduğu çok açıktı.

Dolayısıyla Binance şimdi (Birleşik Krallık’ta dahil olmak üzere) fiziksel ofisler ve tüzel kişilikler kuruyor. Binance, kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı uyumluluğu ile altı aydan bir yıla kadar İngiltere’de resmi olarak faaliyete geçmesini ve tam kayıtlı bir kripto varlık firması olarak çalışmasını sağlamak istiyor. Buna ek olarak şirket, vadeli işlemler ve türev işlemleri sunmayı bile umuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar