X


Binance Bu Projeye Yatırım Yapıyor! İşte Detaylar…

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance’in yeni yatırımı dikkat çekiyor.
12:29
10 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası konumunda bulunan Binance’in  risk sermayesi kolu Binance Labs BNB ekosistemine daha fazla likit stake etme getirmek için Persistence tarafından geliştirilen bir likit staking protokolü olan pSTAKE Finance’e yatırım yaptığını açıkladı.

Yatırımın Detayları

Yapılan açıklamalara göre, BNB gibi Proof-of-Stake varlıkları, stake ödülleri ve ek getiri elde etmek için DeFi protokollerinde kullanılabilen likit stake varlıkları olan temsili token’ları piyasaya sürmek için pSTAKE üzerinde stake edilebilir.

Binance Labs İcra Direktörü Ken Li konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Binance Labs, BNB likit staking’i başlatırken ve BNB Chain ekosistemine ek DeFi inovasyonu getirirken pSTAKE Finance’i desteklemekten heyecan duyuyor. pStake’e liderlik eden ekibin kalitesinden heyecan duyuyoruz ve yakın işbirliği için sabırsızlanıyoruz.” sözlerini kullandı.

Persistence’ın Kurucusu Tushar Aggarwal ise açıklamalarında, “pSTAKE’de, kullanıcıların temel ağların güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için varlıklarını sorunsuz bir şekilde stake etmelerine ve staking’in karmaşıklıklarından kurtulmalarına olanak tanıyan bir çözüm geliştiriyoruz. Likit staking’in PoS ağlarında DeFi için temel katman olacağına ve DeFi’ye daha heyecan verici kullanım örnekleri getirmede hayati bir rol oynayacağına inanıyoruz.” sözlerini kullandı.

pSTAKE Finance Nedir?

Ağustos 2021’de piyasaya sürülen pSTAKE Finance, platform aracılığıyla stake edilen yaklaşık 60 milyon dolar değerinde varlığa sahip ve Cosmos ekosisteminin en önde gelen likit stake çözümü şeklinde tanımlanıyor.

pSTAKE şu anda ATOM ve XPRT için likit staking’i destekliyor ve Anchor Protocol ve Sushi gibi önde gelen DeFi protokolleriyle entegre. Ayrıca önümüzdeki aylarda Solana, Avalanche ve BNB Chain desteğiyle ETH2.0 likit staking için bir test ağı başlattı.

Projenin 2021 yılındaki yatırımcılarının ise Three Arrows Capital, Sequoia Capital India, Galaxy Digital, DeFiance Capital, Sino Global, Coinbase Ventures, Kraken Ventures, Tendermint Ventures, Lattice Capital ve Do Kwon (Terra) olduğu biliniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar