X


Metaverse’de Son Durum: MANA, Sandbox, CEEK ve ENJ 

Kripto paralardaki genel düşüşle beraber metaverse coin’ler de düşüşlerden paylarına düşeni aldı ve ciddi geri çekilmeler görüyoruz.
12:25
10 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para birimleri deyim yerindeyse iki gündür adeta kan gölüne dönmüş durumda. Bazı kripto paralar %2-3 değer kaybederken bazılarının %20’nin üzerinde düşüş yaşadıklarını görüyoruz. Hal böyle olunca metaverse coin’ler de düşüşlerden paylarına düşeni aldı ve ciddi geri çekilmeler görüyoruz.

MANA ve Sandbox Grafikleri

Piyasa değeri bakımından en büyük üçüncü metaverse token olan MANA, yazının kaleme alındığı an itibari ile %6,3’ün üzerinde düşüş yaşamış görünüyor. Son düşüşler ile birlikte ikinci sırayı SAND’e kaptıran MANA 1,18 dolardan işlem görüyor ve piyasa değeri de 1 milyar dolar bandında bulunuyor.

Aslında MANA metaverse coin’ler ilginin arttığı dönemde en popüler kripto para birimleri arasında yer alıyordu. Ancak genel düşüş MANA’Yı SAND’den daha çok etkiledi. Eğer Bitcoin yukarı yönlü toparlanma başlatırsa MANA için ilk direnç 1,6 dolar seviyeleri olabilir. Daha yukarıda ise MANA için kilit direncin 2,1 dolar seviyesi olduğu ifade ediliyor.

Buna ek olarak 2,7 milyar dolarlık piyasa değeri en büyük ikinci metaverse token olan SAND nispeten daha sakin ve yazının kaleme alındığı an itibari ile 1,85 dolardan işlem görüyor. 1,6 dolar şu anda SAND’de destek olarak işlem görürken SAND’in kilit direncinin 2,9 dolar olduğu ifade ediliyor.

CEEK ve ENJ

ENJ metaverse token’lar arasında ilk popüler olanlar arasında yer alırken CEEK de son dönemlerin popüler metaverse coin’lerinden. CEEK yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,25 dolardan işlem görüyor ve son 24 saat içinde %4’ün üzerinde değer kaybettiği görülüyor.

Enjin Coin (ENJ) ise yazının kaleme alındığı an itibari ile %5,5’in üzerindeki düşüş ile 0,86 dolardan işlem görüyor. ENJ buna ek olarak piyasa değerinde de değer kaybetti ve 769 milyon dolar ile sıralamada yer alıyor.

Analistlere göre metaverse coin’ler dahil altcoin piyasasında bir artış başlaması şu an için tamamen Bitcoin’e bağlı gibi görünüyor. Dolayısıyla yatırımcıların yatırım yaparken belirsiz piyasa koşullarında temkinli davranmasında fayda var.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar