Binance, Asya Genişleme Stratejisinde Yeni Bir Adıma İmza Attı

Binance, bir kripto alım satım platformu kurmak adına MDI Ventures ile ortaklık kurdu.
15:00
15 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bir kripto alım satım platformu kurmak adına PT Telekom Endonezya’nın risk sermayesi kolu olan MDI Ventures ile ortaklık kurdu. Binance, Asya kıtasındaki genişleme politikasını koruyor.

Binance, MDI Ventures ile Anlaştı

Bugün yapılan ortak duyuruya göre anlaşma aynı zamanda yaklaşık 240 milyon kişiye ev sahipliği yapan Endonezya genelinde blok zinciri benimsenmesinin genişletilmesi hedefini taşıyacak. Binance, yeni kripto para borsasının geliştirilmesine yardımcı olmak için varlık yönetimi altyapısı ve teknolojisi sağlayacak.

Bununla birlikte anlaşma Endonezya’da blok zinciri teknolojisinin uygulanmasını daha geniş bir şekilde artırmaya çalışacak. Yeni ortaklık, Binance’in halihazırda kripto alım satım platformu Tokocrypto’ya yatırım yaptığı bir ülkede operasyonlarını büyütmesini sağlıyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, şunları iletti: “Binance’deki hedefimiz, Endonezya’daki bu girişim ile blok zinciri ve kripto para ekosistemini küresel olarak büyütmektir. Hızlı teknoloji benimsenmesi ve güçlü ekonomik potansiyel ile Endonezya, Güneydoğu Asya’da blok zinciri ve kripto ekosisteminin önde gelen merkezlerinden biri haline gelebilir.”

Binance, Asya’daki Varlığını Güçlendiriyor

MDI Ventures, çeşitli sektörlerde 830 milyon doları aşan küresel bir portföyü olan büyük bir Endonezya merkezli teknoloji yatırım şirketidir. Açıklamada MDI liderliğindeki konsorsiyumda yer alan diğer şirketlerin kimliği açıklanmadı. 2021’in ikinci ve üçüncü çeyreğinde önemli düzenleyici kısıtlamalarla karşı karşıya kalan Binance, varlığını Asya’da genişletmeyi hedefliyor. Dev kripto para borsası Binance’in Singapur iştikari, yakın zamanda yerel bir özel menkul kıymetler borsası olan Hg Exchange’in %18 hissesini satın aldı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar