X


Binance 1.200 BTC’lik Kullanıcı Hesabını Neden Bloke Etti?

1.200 BTC'lik hesabı bloke edilen kullanıcı borsayı eleştiri yağmuruna tuttu.
14:00
7 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dünyanın en büyük borsası Binance kimliği belirsiz bir kullanıcının hesabını bloke etti. Hesabında 1.200 BTC bulunan kullanıcı Binance’i şaibeli davranışta bulunmakla ve şeffaf davranmamakla suçladı.

Binance’in subreddit’inde başlık açan kullanıcı, hesabının doğrulanması için tüm koşulları sağladığını ancak konuyla ilgili herhangi bir şey yapılmadığını belirtti. Bir Binance temsilciyle tartışmaya başladığını açıklığa kavuşturan kullanıcı:

Sohbetimiz esnasında birkaç kere blok sebebini değiştirdiler ve sonuç olarak hesabım hala bloke. İlk sebep “güvenlik”, sonuncusu “kanun hükmü”ydü ki beni doğrudan bu konuya bağlamak istemiyorlar. Ve biliyor musunuz, hiçbirine inanmıyorum.

Öte yandan bir Binance görevlisi yazdığı e-mailde hesabın bloke edilme sebebini açıkladı. Buna göre “gizli” kanun hükmünden gelen ve kullanıcının doğrudan bağlantılı olmayabileceği dolandırıcılık faaliyetinden ötürü verilen bir direktif sonucu hesap bloke edildi.

Daha sonra kullanıcı hükmü veren kurumla ileşime geçme talebinde bulundu. Ancak öyle görünüyor ki bu talep kabul edilmedi.

Söz konusu hesap bir sonraki bildiriye kadar bloke olarak kalmaya devam edebilir. Bir aydan uzun süre önce gerçekleşen blokaj için açık bir gerekçe belirtilmedi.

Kripto para borsalarının saldırılara karşı dirençsiz olabileceği düşüncesi kripto para piyasasında yayıldığı için de bu olay yatırımcıları Binance borsasından uzaklaştırabilir.

Öte yandan olayın her türlü rahatsız edici olduğunu söyleyebiliriz, zira borsa attığı adımı herhangi bir şekilde gerekçelendirmeye gerek duymadı ve söz konusu kurum hiçbir şekilde açıklanmadı. Bilgi ve talimat eksikliği sebebiyle kullanıcı da sorunun çözümü için ne yapması gerektiğini bilmiyor.

Kaynak: zycrypto.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar