X


Vitalik Buterin Ethereum’dan Ayrılıyor Mu?

Vitalik Buterin'in Twitter'dan yaptığı açıklamalar kripto para topluluğunun kafasını karıştırdı.
13:00
7 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Altcoin’lerin kralı Ethereum’un kurucusu ve CEO’su Vitalik Buterin resmi Twitter hesabından ilginç açıklamalar yaptı.

Buterin’e kendisini projeden/platformdan koparma planı veya düşüncesi olup olmadığı soruldu. Buterin cevap olarak şöyle yazdı:

Süreç çoktan işlemeye başladı. Repo’ları izleyin, hatta araştırmanın büyük bir kısmı @dannyryan, @drakefjustin @icebearhww ve diğerleri tarafından yapılmakta.

Pek çok kaynak tarafından “dahi” olarak lanse edilen Buterin ekibin ve platformun o olmadan hiçbir engel tanımadan yola devam edebileceğini sözlerine ekledi:

Bu saatten sonra yarın aniden yansam Ethereum bence kesinlikle hayatta kalabilir.

Ethereum akıllı sözleşmelerin desteklendiği, aynı zamanda kendi kripto parası Ether’in hızlı ve güvenli bir şekilde transfer edilebildiği Blockchain tabanlı ve açık kaynaklı bir platform. Ethereum iki katmanlı bir altyapıya sahip olacak şekilde tasarlandı. Bunlardan temel olanı bireyler tarafından kontrol edilen özel hesaplar, diğeri ise sözleşme hesapları.

2014 Temmuz – Ağustos ayları arasında düzenlenen tarihin ilk ICO’sunun ardından Ethereum resmen faaliyete başladı. Ancak bu noktada Ethereum Blockchain ağı çalışan bir üründen ziyade bir teoriydi. Vitalik Buterin:

(Bitcoin topluluğundaki kişilerin) soruna doğru bir şekilde yaklaşmadıklarını düşündüm. Bireysel uygulamaların peşinden gittiklerini düşündüm, bir nevi her kullanım durumunu bir tür İsviçre Ordusu bıçağı protokolüyle açık bir şekilde desteklemeye çalıştıklarını düşündüm.

Vitalik Buterin kripto para tarihine şimdiden damga vurmuş bir isim. Eğer Buterin Ethereum’u terk ederse kripto para ve Ethereum tarihinde yeni bir sayfa açılabilir.

Kaynak:ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER