Reklam

BENQI Coin Nasıl Alınır?

BENQI Coin Nasıl Alınır?
13:13
17 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

BENQI Coin, Avalanche ağı üzerine inşa edilmiş BENQI protokolünün yerel kripto para birimidir.

BENQI (QI) Nedir?

BENQI (QI), yüksek hızlı Avalanche akıllı sözleşme ağı üzerine kurulmuş merkezsiz bir likidite piyasası protokolüdür. QI, kullanıcıların kripto varlıklarını kullanarak borç vermelerine, almalarına veya faiz kazanmalarına imkan tanır. Ekip, merkezsiz ağın iddia edilen yüksek ölçeklenebilirliği, ücretleri ve popüler eklenti cüzdanlarıyla uyumluluğu nedeniyle Avalanche’ı seçti.

BENQI amaçlarından biri ise Ethereum, Polkadot ve Binance Smart Chain’i Avalanche alt ağları aracılığıyla birbirine bağlayan çapraz zincir merkezi haline getirmektir. QI, 2021 yılında 6 milyon dolarlık yatırım ile kuruldu. Stratejik yatırımcıları arasında Ascensive Assets, Dragonfly Capital, Mechanism Capital, Arrington XRP Capital, Spartan Group, TRGC, Woodstock Fund, Ava Labs, Morningstar Ventures, GBV Capital, Skynet Trading Ltd, Rarestone Capital, Genblock Capital, Moon Inc. vardır.

BENQI, Avalanche platformundaki bir numaralı DeFi projesi iddiasını koruyor. Sıkışık ve merkezi ağlardaki DeFi kullanıcılarına, kullanılmayan varlıklarını hiçbir engel inşa etmeden BENQI’ya taşıma imkanı sunar.

Avalanche, BENQI kullanıcılarının merkezsiz finansal hizmetlere sorunsuz ve düşük maliyetli bir şekilde ulaşmalarına ve stratejileri üzerindeki kontrolü artırmalarına imkan tanır. Geliştiriciler, protokolü ve aktarılabilir gelir token’larını kullanarak finansal ürünler oluşturmak adına BENQI kullanma seçeneğine sahiptir. Ayrıca BENQI, Ethereum kullanıcılarıan daha ucuz ve hızlı bir alternatif sunarak ETH ağının aşırı yüklenme sorunlarını hafifletir.

QI Coin Nereden Alınır?

BENQI Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. QI Coin; Binance platformunda QI/BTC, QI/BNB, QI/USDT ve QI/BUSD paritelerinde işlem görüyor. QI Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 0.18 dolardan alım satım işlemi görüyor.

BENQI Coin satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen dört pariteden de QI Coin satın alabilirsiniz. QI/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. QI/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından QI Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar