X


Balinalar Shiba Inu’dan (SHIB) Vazgeçmiyor! Devasa Miktarda Alım Yapıldı

Balinalar, %40'lık bir geri çekilmeden sonra bile hala Shiba Inu'dan vazgeçmiyor.
12:40
17 Kasım 2021
Balinalar Shiba Inu'dan (SHIB) Vazgeçmiyor! Devasa Miktarda Alım Yapıldı
Okuma Süresi: 2 Dakika

Küresel kripto para piyasası satışını takiben, Shiba Inu balinaları en sevdikleri meme tokenlerini geride bırakmıyor ve daha fazlasını satın almak için sabırsız davranıyor. Öyle ki bir balina devasa bir miktarda Shiba Inu (SHIB) alımı gerçekleştirdi.

Bir Balina Dev Shiba Inu Alımı Yaptı

İlk büyük işlem, bir gün önce balinanın 6 milyon dolar değerinde SHIB token’ı satın almasıyla blok zincirinde ortaya çıktı. Balinanın alım yaptığı sırada popüler şaka para birimi Shiba Inu, genel olarak kripto para piyasasında büyük bir düzeltmenin ardından 0.000049 dolar civarında işlem görüyordu.

İlk emrin uygulanmasından on bir saat sonra, balina Shiba Inu token’larının daha küçük bir kısmını satın almaya karar verdi ve SHIB 0.000048 dolara düştüğünde 2.3 milyon dolar değerinde bir alım daha gerçekleştirdi.

Öte yandan balinaların artan kontrolü ile piyasa katılımcıları, trendin tersine dönmesini bekliyor. Çünkü, Shiba Inu önceki ATH‘a ulaştıktan sonra, balinaların ağdaki payı biraz azaldı ve bu da bir haftadan kısa bir sürede %45’lik devasa bir düzeltmeye yol açtı.

Piyasadaki balina sayısının artmasıyla birlikte, bireysel yatırımcılar artık piyasanın çoğunluğunu oluşturmayacak. Bununla birlikte balinalar, küçük yatırımcıların aksine yeni zirveler gelene kadar konumlarını koruma eğilimi gösteriyor.

Shiba Inu Ne Durumda?

Şimdilik, SHIB, önceki %16’lık değerinin yaklaşık %10’unu kaybettikten sonra 0,000479 dolarlık yeni yerel dip seviyesinde işlem görüyor. Ticaret hacimlerine göre, bireysel yatırımcılar artık Shiba Inu tokeni ile spekülasyon yapmakla neredeyse %98 daha az ilgileniyor.

Öte yandan popüler şaka para birimindeki sert düşüşün ana nedeni, token değerindeki büyük kayıptır. Dolayısıyla Shiba %40’lık bir düzeltme daha yaparsa, pump öncesi fiyatlara geri dönecektir. Piyasadaki satış gücünün, hatta satın alma gücünün bolluğu nedeniyle bunun gerçekleşmesi olası değildir.

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla popüler şaka para birimi Shiba Inu, CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte %5.6’lık bir düşüşle 0.000048 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar