Beklenen Rapor Geldi! “DOGE Çakılacak ” Uyarısı Yapan Analist: 2 Altcoin Patlamaya Hazır!

Bitcoin (BTC) kısır bir döngü içerisinde hareket ederken, kıdemli bir analist 6 altcoin'e dair fiyat tahmini paylaştı. 
13:20
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 3 Dakika

Bitcoin (BTC) kısır bir döngü içerisinde hareket ederken, kıdemli bir analist 6 altcoin’e dair fiyat tahmini paylaştı.

Ethereum, İvme Kazanabilir!

Geniş çapta takip edilen bir analist, Ethereum (ETH) ve popüler birkaç altcoin’e dair tahminlerini açıkladı. Piyasada Cheds olarak bilinen analit Scott Melker ile yaptığı yeni bir röportajda ETH’nin 1.420-1.430 dolar seviyesinie çıkacağını öngörüyor. Uzman, ETH’nin bu fiyat noktasından hem önceki destek seviyesini hem de 200 günlük hareketli ortalamayı (MA) aşmış olacağını söylüyor. ETH, an itibariyle 1.248 dolardan işlem görüyor. Cheds ayrıca XRP’nin şu anda kritik bir fiyat noktasında olduğuna dikkat çekiyor. Analist, XRP’nin bu günlerde yakından takip edilmesi gereken bir altcoin olduğunu iddia ediyor.

Eğer XRP 0,3416 dolar seviyesini geçmezse, durgun fiyat hareketi devam edebilir. Bu gerçekleşirse, bir sonraki hedef 0,38 ila 0,39  dolar olacak. Ancak, bu seviye aşılmazsa gerçekten büyük bir düşüş meydana gelecek demektir. Çünkü, mevcut destek seviyelerinin kaybedilmesi, XRP için tehlikeli bir durum. XRP, an itibariyle 0,346 dolardan işlem görüyor.

DOGE: Teknik Görünüm İyi Değil!

Cheds ayrıca  Dogecoin’de teknik verilerin (DOGE) iyi görünmediğini söylüyor. DOGE’un önemli direnç seviyelerini geçemediğini belirten analist, meme coin’in  0,057 ila 0,058 dolara düşeceğini iddia etti. DOGE an itibariyle 0,072 dolardan işlem görüyor. Uzman ayrıca Cardano’yu (ADA) inceliyor. Stratejist, ADA’nın yoluna devam edebilmesi için 0.30 dolar seviyesini aşması gerektiğini vurguluyor. Cardano şu anda 0,266 dolardan işlem görüyor. Solana‘ya (SOL) gelince, Cheds “en büyük sıçramalar düşüş trendlerinde gelir” diyor. Analist, SOL’un 11 dolar seviyesini tuttuğu sürece, artış kaydedeceğini belirtiyor.  SOL an itibariyle 13,57 dolardan işlem görüyor.

Cheds, blockchain ölçeklendirme çözümü Polygon‘un (MATIC) ivme kazanması için önündeki direnç seviyesini geçmesi gerektiğini olduğunu söylüyor. Analiste göre, 0,72 dolar seviyesi tutulmalı ve dikkat edilmesi gereken bir sonraki potansiyel seviye 1,06 dolar civarında. MATIC, an itibariyle 0,802 dolardan işlem görüyor. Güncel verilere göre, altcoin’lerin işlem hacminin hakimiyeti %50’ye yükseldi. Kritik oran, daha da artabilir.  Santiment’e göre, 1 Ocak’tan bu yana altcoin’ler  tarafından sergilenen ralliler, yatırımcıların dikkatini çekti. Bu durum, sosyal medya platformlarındaki “satın al”, “dipten satın al”, “dip” ve  “boğa” gibi terimlerin artması ile de teyit ediliyor

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar