Son Dakika! Togg’dan Sürpriz NFT ve Ön Sipariş Açıklaması Geldi! İşte Ayrıntılar!

ABD'nin önde gelen teknoloji fuarlarından birine katılan Togg, çıkaracağı NFT koleksiyonunun sahiplerine araç satış önceliği sunacağını açıkladı. 
12:29
6 Ocak 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’nin önde gelen teknoloji fuarlarından birine katılan Togg, çıkaracağı NFT koleksiyonunun sahiplerine araç satış önceliği sunacağını açıkladı.

Togg, Kimlere Öncelik Verecek?

Togg ikinci defa dünyanın en popüler teknoloji fuarlarından CES’e katıldı. Las Vegas yapılan fuara Togg bu kez farklı bir konseptle katıldı. Togg Üst Yöneticisi Gürcan Karakaş, Şubat ayında başlayacak ön satışların ardından Mart sonu gibi otomobillerin yollarda olacağını belirtti. Gürcan ayrıca, Şubat ortası başlayacak ön satışa dair de sürpriz bir açıklama yaptı. Togg yöneticisi, CES 2023’te NFT ile ön sipariş sürecine dair detayları paylaştı ve şunları ekledi:

Cumhuriyetimizin yüzüncü yılı olduğu için 2023 adet özel seriyi bir NFT setiyle ihaleye çıkaracağız. Bunların içinde tabiiki ilgiyle beklenen bazı numaralar var. Belirli şehirlerin tarihleri, numaraları. Onlar da bizlere o araçları satın alma hakkı sağlayacak. İhale usulüyle yapılacak. Bu da dünyada ilk defa yapılan bir şey.

 

Gürcan Karakaş, 2023 yılında toplam 20 bin civarında araç üretmeyi hedeflediklerini söyledi. Türkiye’nin yerli otomobil markası Togg ile Avalanche‘ın geliştiricisi Ava Labs arasında kurulan iş birliği, Lav Vegas’ta gerçekleşen CES 2022’de duyurulmuştu.  Blockchain ekosisteminin önde gelen akıllı kontrat platformu Avalanche’ın geliştiricisi Ava Labs ile iş birliği yaptıklarını duyuran Togg, resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımında “Bu iş birliğiyle geliştireceğimiz blockchain altyapısı sayesinde kullanıcılar, Togg ekosistemindeki her türlü ürün ve hizmete güvenli bir şekilde erişebilecek.” ifadelerine yer verdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar