X

Bankacılık Devi JPMorgan Analistinden Bitcoin Uyarısı: Satışlar Devam Edebilir

ABD merkezli önde gelen bankacılık kuruluşlarından JPMorgan'ın analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin boğalarının henüz ortaya çıkmamış olabileceklerini belirterek düşüşün devam edebileceği konusunda uyardı.
19:45
26 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

ABD’nin önde gelen bankacılık kuruluşlarından JPMorgan‘ın analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou, Bitcoin boğalarının henüz harekete geçmemiş olabileceklerini belirterek yatırımcıları uyardı.

Madenci Satışları Devam Edebilir

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou’ya göre Bitcoin yatırımcıları daha fazla satış baskısına hazırlıklı olmalı. Analist, madencilerin kripto paralarını yılın üçüncü çeyreğine kadar boşaltmaya yani satmaya devam edebileceğini düşünüyor.

En büyük kripto para Bitcoin, yazım sırasında Bitstamp borsasında 21 bin 407 dolardan alınıp satılıyor. BTC fiyatı 17 Haziran’daki son çöküşün ardından nispeten toparlanmış olsa da fiyatla birlikte yükselmeyen hacim yatırımcıları tedirgin ediyor. Birçok piyasa uzmanına göre, BTC’deki mevcut yükseliş tepki yükselişinden ibaret ve fiyattaki düşüş 12 bin ila 13 bin dolar aralığı görülene kadar durmayacak.

Gerçeğe Uygun Değeri 38 Bin Dolar

ABD’li bankacılık devi JPMorgan, Mayıs ayın başlayan büyük çöküşün sonunda Bitcoin‘in gerçeğe uygun değerinin 38 bin dolar olduğu tahmininde bulunmuştu. Bankacılık devinin bu tahminin ardından en büyük kripto para BTC, aşırı satış baskısıyla 17 Haziran’da 17 bin 800 dolara kadar geriledi.

CoinMarketCap‘in verilerine göre Bitcoin, 10 Kasım 2021 tarihinde ulaştığı 68 bin 789 dolar olan rekor zirvesinden yüzde 68,95 düştü.

Öte yandan Bitcoin’in madencilik zorluğu, 23 Haziran’da yılın ikinci en büyük düşüşünü kaydetmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar