X

Terra’da Umutları Filizlendiren Gelişme: Analisterden Kritik LUNA Açıklaması!

 Terra (LUNA) ''yeniden diriliş'' yolculuğunda ilerleme kaydetmeye odaklanırken, ekosistemde ilginç gelişmeler meydana geliyor. 
17:45
26 Haziran 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

 Terra (LUNA) ”yeniden diriliş” yolculuğunda ilerleme kaydetmeye odaklanırken, ekosistemde ilginç gelişmeler meydana geliyor.

Terra Topluluğu, İş Başında: Kritik Ortaklık!

Terra  topluluğu, ekosistemdeki projelerin geliştirilmesini desteklemek için platformdaki geliştiricilere fon sağlıyor. Farklı blok zincirlerinin birbirleriyle iletişim kurmasını sağlayan protokol olan Wormhole, Terra 2.0’a desteğini duyurdu. Terra topluluğundaki uzmanlara göre, üyeler ekosistemdeki projeleri desteklemek için  milyonlarca dolarlık fon oluşturdular. Terra ekosistemi ve  yeni Terra zinciri, çeşitli protokoller tarafından memnuniyetle karşılandı. LUNA 2.0 önde gelen birkaç  kripto para borsası tarafından zaten listelenmişti, Şimdi ise yeni altcoin, birkaç protokol tarafından destekleniyor. Wormhole, Terra ağıyla ortaklık anlaşması imzalamak için oylama yaptı. Wormhole, gelecek haftadan itibaren Terra LUNA 2.0’a destek sağlayacağını açıkladı.

Topluluk, Terra blok zincirini eleştirirken, yeni zincirin 600 milyon dolarlık bir topluluk havuzu var. Yeni LUNA 2.0’ın havuzu likit değil ve finansman topluluk tarafından kontrol ediliyor. Orbital Command’da bir analist olan ”lurkaroundfind”, Terra’nın benzersiz bir şekilde merkeziyetsiz olduğuna inanıyor ve yeni Terra zinciri hakkındaki görüşlerini paylaştı. Analist, şunları söyledi:

Bu ay Terra 2.0 topluluğu, düzinelerce geliştirici ekip için milyonlarca dolarlık finansmanı  organize etti. Tarra, artık bana ölü bir proje gibi görünmüyor. Terra, çoğu insanın düşündüğünden çok daha fazla potansiyele sahip. İfadelerimde abartı, yok.

LUNA, Hangi Yöne Gidecek?

FXStreet’teki analistler, LUNA fiyat grafiğini değerlendirdi. LUNA, an itibariyle 1.98 dolardan işlem görüyor. Analistlere göre, altcoin’in önündeki en büyük direnç 2 dolar seviyesinde. Eğer, LUNA bu direnci desteğe dönüştürürse, yükseliş ivmesi devam edebilir. Ekosistemdeki çabalar ve yeni projeler, LUNA için katalizör olmaya devam ediyor. Teknik verilere dikkat çeken analistler, LUNA 2.0 fiyatı konusunda iyimser. Altcoin, kısa vadede 3 dolara ulaşabilir.

Ancak, Terra krizin yönelik yeni gelişmeler de devam ediyor. Ortaya çıkan yeni bir rapora göre, UST’nin dolara karşı  endeksini kaymetmesinin arkasında Terra’nın kendisi olabilir. Stablecoin’in çöküşü süresince göze çarpan bir cüzdan muhtemelen Terraform Labs’a ait olabilir. Terra krizinin ardından, düzenleyiciler ve mali gözlemciler Terraform Labs ve kurucu ortak Do Kwon hakkında bir soruşturma başlatmıştı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ve Güney Koreli yetkililer soruşturmalarını sürdürüyorlar. Ortaya çıkan yeni bulgular, bu krtik sürece yardımcı olabilir. Siber uzay güvenlik teknolojisi için merkeziyetsiz çözümler olan Uppsala Security tarafından yapılan bir araştırma, Terraform Labs’in saldırının arkasındaki cüzdanı yönettiğini ortaya çıkardı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar