X


Bank Of America Bir Patent Başvurusu Daha Yaptı

Bank Of America'nın kripto paralarla ilgili attığı adımlar günden güne artıyor...
13:00
27 Ağustos 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bank of America, kripto paraların saklanması ve korunması için güvenli bir yol oluşturmak amacıyla ABD Patent ve Marka Ofisi’ne başvuruda bulundu. Başvuru, işletmelerde yapılacak kripto para işlemlerine ait verilerin güvenli şekilde kaydedilmesi ve saklanması için gerekli bir sistemin yaratılmasını amaçlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük ikinci banka Bank Of America, kripto para işlemlerinin güvenli şekilde saklanabileceği bir sistemin patentini almak için ABD Patent ve Marka Ofisi’ne başvurdu.

“Blockchain Şifreleme Etiketleri” başlıklı patent, “İşlemcili bir araç içeren sistem, ilk veri öğelerini almak ve bir bellekten şifreleme anahtarı elde etmek amacıyla tasarlanmıştır.” şeklinde açıklanıyor. Patent dokümanında ise şu ifadeler yer alıyor:

İşlemci, şifreleme anahtarını kullanarak birinci veri setini şifreleme yoluyla Blockchain üzerine gömmek ve blok içerisinde şifrelenmiş veri elemanları kümesinin haritasını oluşturmak üzere yapılandırılmıştır. Ayrıca işlemci, bir şifreleme anahtarı oluşturmak için ilk şifreli harita ile şifreleme anahtarını birleştirecek şekilde tasarlandı.

2014 yılında yapılan patent başvurusunu da içeriyor

Bank of America’nın başvurusu, 2014 yılında James G. Ronca’nın yaptığı ve geçici olmayan bir uygulamanın yeniden üretilmesini de kapsıyor. Ronca’nın patent başvurusu “Kripto Para Online Kasa Depolama Sistemi” başlığı altında sunulmuştu. Bu başvuru bankanın patent belgelerine “bütünüyle yeniden üretiliyormuş gibi referans olarak” eklendi. Ayrıca patent belgelerine göre, yapılan yeni başvuru 2014 yılında yapılan mevcut başvurunun bir devamı niteliğinde değerlendirilmeli.

Öte yandan Bank Of America, kripto paraların kurumlar ve şirketler arasında giderek büyüdüğünü vurgulayarak, “kripto paraların ve kripto paralara bağlı işlemlerin güvenli bir şekilde saklanma isteğinin giderek arttığını” ifade etti.

Kaynak: Bitcoin.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER