reklamı kapat

Bakkt Borsasının Sahibinden İddialı Açıklama

Bakkt borsasının bağlı olduğu ICE şirketinin CEO'su iddialı bir açıklama yaptı.
19:11
9 Şubat 2019
  • Serhat AntSerhat Ant

New York Menkul Kıymetler Borsası NYSE’nin ana şirketi ICE’nin CEO’su Jeffrey C. Sprecher katıldığı konferans bağlantısında iddialı açıklamalar yaptı. Cryptoglobe’un haberine göre Sprecher, ICE’nin baş hissedar olduğu finansal teknoloji startup’ı Bakkt’i bir nevi “aya roket fırlatma” şeklinde niteledi.

Warren Gardiner

Açılış tarihi ilk planlara göre gecikmeye uğrayan platformun tam olarak ne zaman açılacağı bilinmiyor. Yapılan konferans bağlantısında sözü alan ilk kişi, Yatırımcılar İlişkileri Başkan Yardımcısı Warren Gardiner oldu:

En nihayetinde, Bakkt’e yatırımımız, ilk çeyrekteki açılış tarihine bağlı olarak 20 ila 25 milyon dolar arası masraf çıkaracak. Yılın devamında sizi Bakkt’teki ve yatırım düzeyindeki gelişmelerden haberdar edeceğiz.

Jeffrey Sprecher

Daha sonra söz ICE CEO’su Jeffrey Sprecher’a geldi:

Bakkt’in altyapısı çok çok ilginç şirketlerin dikkatini çekti – bunların bazıları Bakkt’e yatırım yaptı, bazıları yeni kullanım durumlarında o altyapıdan istifade etmek amacıyla Bakkt’le ortak çalışıyor. Bu kullanım durumları Blockchain’i, dijital varlıkları ve sunabileceğimiz diğer şeyleri kapsıyor.

Açıkçası Starbucks’ı duyurduk, Starbucks ve Microsoft’la birlikte çalıştığımızı. Son kullanıcılarla çok geniş bir küresel perakende bayilik bağlantısı mevcut ve bunun, içinde bulunduğumuz girişim sonucu çok çok kıymetli bir şirket yaratacağını umuyoruz, şayet iş planımız tutarsa.

Dolayısıyla (Bakkt) aya roket fırlama türünden bir bahis ve ICE’in iş yapma yönteminden çok farklı bir şekilde organize edildi. Bakkt’in kendi ofisleri, kendi yönetim ekibi vb. var. Ve biz hizmet sunmak için Bakkt ile anlaşmalar yaptık. İşlerin nasıl gittiğini göreceğiz. Altyapı geliştirme konusunda iyiler ve bu yıl platformun açılacağını düşünüyorum.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.