reklamı kapat

Bitcoin Yükselmiş Olabilir Ancak Bu Seviyeye Dikkat!

Bitcoin (BTC) fiyatında görülen son yükselişe işaret eden uzmanlar birtakım seviyelere dikkat edilmesini ileri sürdü.
10:00
10 Şubat 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasasının öncüsü Bitcoin (BTC) 8 Şubat Cuma gününü yaklaşık %8 oranlı bir yükselişle kapatarak grafikleri hareketlendirmişti. Litecoin (LTC) ve Ethereum (ETH) gibi altcoin’lerde daha yüksek oranlarda görülen bu artış trendi kullanıcılar arasında boğa piyasası tartışmalarını çıkmasına neden olmuştu. Ancak piyasadaki bazı uzmanlar belirli seviyelere dikkat çekerek kullanıcıları uyarıyor.

Boğa Piyasası Tartışmaları

Bitcoin’in kısa sürede büyük oranda artış göstermesi, uzun zamandır beklenen boğa piyasası hakkındaki tartışmaların da fitilini ateşledi. Bazı kullanıcılar piyasada yaşanan son artışı boğa trendinin başlangıcı olarak yorumlasa da böylesi bir çıkarım yapmak için henüz oldukça erken olduğunu söylememiz gerekiyor. Bitcoin haberin hazırlandığı sıralarda alınan coinmarketcap verilerine göre 3.663 dolardan işlem görüyor. Piyasadaki analistlere göre gelecek hakkında fikir sahibi olabilmek için öncelikle bazı seviyelerin izlenmesi gerekiyor.

Kritik Fiyat Seviyeleri

8 Şubat Cuma günü kaydedilen artışın ardından boğa tarafında yaşanan hareketlenmelerin devam etmediğini söyleyebiliriz. Aslına bakarsak piyasadaki çoğu analistin Reddit ve Twitter gibi sosyal platformlarda yaptıkları yorumlar dünkü fiyat artışını “küçük bir canlanma” olarak niteliyor. Bu uzmanlar arasında yer gösterebileceğimiz Naeem Aslam bazı kritik fiyat seviyelerine işaret etti.

Son artışa boğa trendinin başlangıcı demenin yanlış olduğunu belirten Aslam 4.200 doların üzerine ya da 3.150 doların altına dikkat edilmesi gerektiğini ifade ediyor. Aslam’a göre özellikle 3.000 dolar seviyesi Bitcoin için çok önemli. Ünlü analist bu seviyenin altına düşülmesi durumunda piyasanın altüst olacağını savunuyor. 3.000 dolar seviyesi konusunda Aslam’la aynı görüşü paylaşan çok sayıda uzmanın bulunduğunu görüyoruz. Artışın devam etmesi için aşılması beklenen seviye ise 4.200 dolar.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.