X


Ayılar Şehre Geri Döndü: XRP, Ethereum ve Stellar Piyasanın Bir Haftalık Kazanımlarını Sildi

Son 24 saat içerisinde yaşanan düşüşlerle birlikte ayılar yeniden şehre dönmüş gibi görünüyor.
14:00
25 Eylül 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Son bir haftadır yaşanan yükselişlerle birlikte kripto para piyasası yeniden toparlanıyordu. Başta XRP, Ethereum ve Stellar olmak üzere birçok kripto para birimi çift haneli yükselişler yaşayarak yatırımcıları boğa sezonunun başladığına ikna etmişti.

Kripto para piyasasının toplam değeri 21 Eylül Cuma günü 30 milyar dolarlık artış yaşayarak üç haftalık bir aranın ardından yeniden 230 milyar dolara ulaşmıştı. Bu yükselişin en büyük nedenlerinden biri ise XRP’nin %60 değer kazanmasıydı. XRP neredeyse yılbaşından bu yana bu denli büyük bir yükseliş yaşamamıştı.

Kripto para piyasasında işler yeniden tersine döndü. Kripto para piyasası son 24 saatte 20 milyar dolar değer kaybetti. Piyasa kapitalizasyonundaki bu ciddi gerileme 12 Eylül’de yaşananlarla benzerlik gösteriyor. Kripto para piyasası 12 Eylül’de yılın en düşük seviyesine gerilemişti.

Cuma günü büyüleyici bir artış yaşayan XRP’nin işlem hacmi 400 milyon dolardan 4 milyar dolara yükseldi. Böylece XRP kısa bir süre için de olsa Ethereum’u tahtından ederek CoinMarketCap sıralamasında ikinci sıraya yükseldi. XRP uzun zaman sonra yeniden tüm dikkatleri üzerine çekse de bu durum fazla sürmedi. Haberimizin hazırlandığı sırada XRP %15,8’lik bir düşüşle $0,45 seviyesinde işlem görüyordu.

Geçtiğimiz haftanın diğer parlayan yıldızı Stellar ise hafta sonu yaklaşık %20 değer kazanarak fiyatını $0,196’dan $0,29’a çıkarmıştı. Haberimizin hazırlandığı sırada Stellar %8,3’lük bir düşüşle $0,238 seviyesinde işlem görüyordu. Geçtiğimiz hafta XRP’de yaşanan yükselişe anında tepki veren Ethereum ise haftalık bazda 197 dolardan 249 dolara yükselerek %26,4 değer kazanmıştı. Ancak haberimizin hazırlandığı sırada Ethereum da yaklaşık %10’luk değer kaybı yaşayarak 210 dolar bandına gerilemiş durumda.

Cardano’nun yüzü ise bu yıl neredeyse hiç gülmedi. Ocak ayında 1,30 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanların rekorunu kıran Cardano, 2018 yılında değerinin yaklaşık %94’ünü kaybetti. Piyasa değeri 2 milyar doların altına gerileyen Cardano, CoinMarketCap sıralamasında ilk 10’daki yerini kaybetmeye çok yakın.

Son 24 saatte çift haneli değer kaybı yaşayan diğer kripto para birimleri şöyle; Monacoin, Wanchain, Ontology, Status, Siacoin.

Kaynak: Ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER