X


AVAX Ve SOL Piyasaya Ayak Uydurdu, ADA Piyasaya Meydan Okudu!

Piyasada yaşanan son düşüşlere bazı kripto para birimleri ayak uydururken bazılarının piyasaya meydan okuduğu görülüyor. 
10:00
25 Eylül 2021

Dün yaşanan düşüş sonrasında bazı kripto para birimleri piyasaya ayak uydurarak aşağı yönlü hamleler yaparken bazı kripto para birimlerinin yükselişlerini sürdürdükleri görüldü. Bu bağlamda Avalanche (AVAX) ve Solana (SOL) kırmızıda kalırken, Cardano (ADA) yeşilde ilerlemeye devam etti.

Avalanche ve Solana

Son 24 saat içinde AVAX fiyatı yaklaşık olarak %4,3 düşüş yaşarken SOL fiyatı da %2,3 geriledi. Yazının kaleme alındığı an itibari ile AVAX 71 dolar bandında ve SOL fiyatı 141 dolar bandında işlem görüyor.

Öte yandan AVAX da SOL da aslında geçtiğimiz hafta yaşanan düşüşlerde piyasaya meydan okuyarak yükselmiş ve hatta yeni rekorlar kırmıştı. Dolayısıyla yaşanan düşüş piyasasında iki kripto para biriminin de kendi düzeltmesini yaptığı düşünülebilir.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak AVAX rekorunu 23 Eylül’de 79 dolar ile ve SOL rekorunu 9 Eylül’de 214 dolar ile kırdı. Bu bilgilere bakıldığında AVAX’ın yeni bir rekor için çok uzun yolu yok gibi görünüyor. Ancak SOL’un yeni bir rekora imza atabilmesi için daha fazla çabalaması gerekecek.

Cardano Piyasaya Meydan Okudu

Yazının kaleme alındığı sırada son 24 saatte sergilediği yaklaşık %3’lük artış ile ADA 2,34 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla piyasada son 24 saat içinde büyük hacimli çoğu kripto para düşerken ADA’nın artış yaşadığı ifade edilebilir.

Analistlere göre bu durum ADA’nın güçlü olduğunu ve gerektiğinde piyasadan bağımsız hareket edebileceğini gösteriyor. Ancak her ne kadar bir yükseliş eğilimi olsa da piyasada yaşanan olumsuzluğun ADA fiyatının önünde de engel olduğunu unutmamak gerekiyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar