X


Çin Yasağı Sonrasında, Bölgedeki En Büyük Borsadan İlk Adım Geldi!

Çin’in dünkü açıklamasının ardından bölgedeki kripto para borsalarının nasıl bir hamle yapacağı merak ediliyordu. 
09:15
25 Eylül 2021

Çin’den gelen haberlerin sonrasında, Çin’de faaliyet gösteren kripto para borsalarının ne gibi bir yol izleyeceği merakla takip ediliyordu. Bu konuda ilk adım Huobi’den gelmiş gibi görünüyor.

Huobi Yeni Kayıtları Askıya Mı Aldı?

Wu Blockchain’in “ Özel” başlığı ile paylaştığı bir habere göre, Çin bölgesindeki en büyük kripto para borsası olan Huobi, Çin anakarasındaki tüm yeni kullanıcıların kaydını askıya aldı.

Çünkü Çin’deki baskının bu sefer çok büyük olabileceği ve bu sebeple de borsaların önlem almaya başlayacağı ifade ediliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Çin Halk Bankası (PBoC), dün yaptığı açıklamalar ile geleneksel para birimleri ile kripto para birimleri arasındaki tüm işlemlerin yasadışı faaliyet olarak değerlendirileceğini belirtti. Dolayısıyla Çin’in, yuan ile işlem yapılan borsalar, Huobi, OKEx ve Binance‘i hedefleyeceği ifade ediliyor.

Buna ek olarak geçtiğimiz aylarda da Çin, Bitcoin ve kripto para madenciliğini yasaklamış ve sonrasında ciddi fiyat kayıpları yaşanmıştı.

Borsalar Çin’den Çekilecek Mi?

Çin’in Bitcoin’i ve BTC ile ilgili işlemleri adım adım yasaklıyor olması, piyasada her adımda düşüşler yaşanmasına sebep oluyor. Ayrıca her haber ile birlikte Çin’deki bir kripto para şirketinin kepenk indirdiği ya da ülkeden çekildiği gibi başlıklarla karşılaşıyoruz.

Dolayısıyla Çin’den gelen hamleler ile birlikte Çin’deki kripto para borsalarının kapanacağı ve en sonunda Çin’in kripto para ekosisteminde hiçbir etkisinin kalmayacağı düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar