X


Avalanche’da (AVAX) Rekor Üstüne Rekor! AVAX 79 Dolarlık Yeni ATH’a Ulaştı

Son dönemin parlayan yıldızı Avalanche (AVAX) son düşüşün ardından hızlı bir toparlanma gerçekleştirdi ve tüm zamanların en yüksek seviyesini güncelledi.
19:03
23 Eylül 2021
Avalanche'da (AVAX) Rekor Üstüne Rekor! AVAX 79 Dolarlık Yeni ATH'ya Ulaştı

Kripto para piyasası, son birkaç hafta içinde büyük düşüşler yaşadı. Son olarak Çin’deki Evergrande temerrüt durumu nedeniyle korkunun küresel finans piyasalarına yayılmasıyla sonuçlandı. Ancak küresel ve kripto piyasalarındaki belirsizliğe rağmen, AVAX tüm zamanların en yüksek seviyelerine doğru rallilerle tüm geri çekilmeleri ve düzeltmeleri basitçe karşıladı gibi görünüyor.

AVAX Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

AVAX‘ın yeniden 60 dolar direnç seviyesinin üzerine çıkabilmek için 3 deneme gerçekleşti. Popüler kripto para birimi ilk denemeyi 10 Şubat’ta, ikincisini 24 Ağustos’ta gerçekleştirirken son olarak 12 Eylül’de yeni bir artış başlattı.

AVAX fiyatındaki bu artış ile beraber önemli bir direnç seviyesi kırıldı. Ancak birkaç gün sonra fiyat yeniden direnç seviyesinin altına gerileyerek ufak bir düzeltme yaptı.  Ardından 75 dolara ulaşarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükseldi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Ancak Evergrande krizi ile birlikte piyasada yeni bir düşüş yaşandı ve fiyat 55 dolar bandına kadar geriledi. Bu kriz pek çok kripto para birimini etkilerken AVAX bu krizden en hızlı toparlanan altcoin oldu.

Öyle ki popüler altcoin gün içerisinde yeni bir artış başlatarak 79.5 dolar bandına kadar yükseldi ve bu seviye ile yeni tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Avalanche, içeriğin kaleme alındığı an itibarıyla son 24 saatte %11’lik artışla 74.2 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

AVAX Fiyat Beklentileri

Son dönemin parlayan yıldızı AVAX‘ın teknik analizlerine bakıldığında, bu yıl 17 Ağustos’ta 200 günlük hareketli ortalamasının (mor çizgi) üzerine çıktığı için muazzam derecede patlayıcı bir işlem hacmiyle birlikte şu anda yukarı yönlü bir kanalda işlem görmeye devam ettiği görülüyor.

Ayrıca, 50 günlük hareketli ortalama (gri çizgi) uzun vadeli 200 günlük hareketli ortalamayı geçtiği için Golden Cross formasyonu oluşturdu. Bu formasyon, kripto para piyasasında genel hissi belirlemek için analistler tarafından sıklıkla kullanılan olumlu ancak gecikmeli bir teknik göstergedir.

Öte yandan AVAX‘tan beklenilen şey, önceki önemli ana direnç seviyesi olan 60.00’ın üzerinde uygun bir konsolidasyon. Önümüzdeki haftalarda veya aylarda bu direnç seviyesinin üzerinde flama veya volatilite daralma paterni gibi bir temel formasyon AVAX için ideal olabilir. Bu durum, AVAX’taki yukarı yönlü hareketi daha sürdürülebilir hale getirecektir.

Ek olarak, AVAX‘da 45 dolar seviyesi oldukça kritik bir seviye olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü bu yukarı yönlü kanalın kırılması ve muhtemelen 200 günlük hareketli ortalamaya doğru aşağı satış anlamına gelebilir.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar