X


Güney Avrupa’nın En Büyük Eğlence Parkı Ödemelerde Bitcoin’i Kabul Edecek

Güney Avrupa'nın en büyük eğlence parkı ödemelerde Bitcoin'i kabul edecek.
19:41
23 Eylül 2021
Güney Avrupa'nın En Büyük Eğlence Parkı Ödemelerde Bitcoin'i Kabul Edecek

Kripto para birimlerinin giderek daha fazla kişi tarafından benimsenmesi ile artık pek çok şirket kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye başladı. Kripto para birimlerini ödeme yöntemi olarak kabul eden şirketlerin sayısı her geçen gün artıyor. Öyle ki bu şirketlere bugün bir yenisi daha eklendi. Bu şirket artık Bitcoin ile ödeme kabul edecek.

Güney Avrupa’daki En Büyük Eğlence Parkı Bitcoin’i Kabul Edecek

İspanya’nın Tarragona şehrinde bulunan ve Güney Avrupa’nın en büyük eğlence parkı olma özelliğini taşıyan PortAventura World, yakın tarihli bir açıklamasında 2022’de Bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacağını duyurdu.

İki tema parkı ve altı otelden oluşan eğlence kompleksi, Güney Avrupa’nın en büyük tatil beldesi olarak biliniyor. Ayrıca tesisi yılda yaklaşık beş milyon kişi ziyaret ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Tesisin en önemli cazibe merkezlerinden biri, Avrupa’nın en hızlı ve en yüksek roller coaster’ı olan ve 180 km/s’ye varan hızlara ulaşabilen Red Force’tur.

Şirket’in ödemelerde Bitcoin‘i kabul etmesi, dijitalleşmeyi geliştirme ve yeniliği teşvik etme çabasının bir parçasıdır.

Bitcoin Ödemeleri İçin Çalışmalar Sürüyor

PortAventura World, işlemleri “basit” ve “güvenli” bir şekilde gerçekleştirmeyi mümkün kılacak bir yazılım çözümü üzerinde çalışıyor. Ödemelerin, son zamanlarda kapasitede keskin bir artış gören popüler bir Bitcoin ölçeklendirme çözümü olan Lightning Network üzerinden yönlendirilip yönlendirilmeyeceği ise henüz belli değil.

Ayrıca geçtiğimiz aylarda İsviçre Alpleri’nde bulunan beş yıldızlı lüks bir otel de, yakın zamanda Bitcoin ve Ethereum ödemelerinin kapısını açmıştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar