X


Avalanche Yükseliş İvmesi Kazanıyor: AVAX Yatırımcıları, Rekor Hedefe Kilitlendi

Uzmanlar, AVAX'ın toparlanma öncesi için hala %25'lik bir ralli potansiyelinin olduğunu belirtiyor.
15:49
16 Eylül 2021

Avalanche (AVAX), yeniden bir boğa bayrağı sinyali ile 77 dolarlık teste gözünü dikti. Uzmanlar, AVAX’ın toparlanma öncesi için hala %25’lik bir ralli potansiyelinin olduğunu belirtiyor. Piyasa değeri sıralamasında on dördüncülüğe yükselen Avalanche, artış trendini koruyor.

AVAX’tan Harika Performans

Popüler kripto para AVAX, 10 Eylül’de çok önemli bir direnç noktasını kırıdktan sonra yukarı yönlü ivmesini hazırlandırdı. Ancak bu yükseliş trendi 12 Eylül’de duraksadı. Duraksamanın kısa süremesi ile toparlanma aşamasına giren kripto para piyasası trendini izleyen AVAX, tekrar gözünü 60 dolar seviyelerine dikti.

AVAX, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64 doların kıyısında konumlanıyor. Popüler kripto paranın grafikleri boğa koşusu modeli çizerken bu teknik oluşum bayrak formasyonudur. 17 Ağustos 24 Ağustos tarihinde %220’lik artış bayrağın direğini oluştururken ardından gelen konsolidasyon bayrak oluşumu yarattı. Bu kurulum, kırılma noktasında bulunan bayrak direği uzunluğunu 46 dolardan 77 dolara %67’lik artışı temsil ediyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bu bağlamda, AVAX fiyatının 12 Eylül’ün en yüksek seviyesi olan 63 doları aşması gerekiyor. Bu bariyerin üzerinde kararlı bir kapanış, %25’lik yükselişin yolunu açacaktır. Bu yükseliş durumunda ralli 80 dolara kadar uzanabilir.

Yükseliş Senaryosunun Tersi Durumunda İzlenilmesi Gereken Seviyeler

Öte yandan AVAX fiyatı 63 dolarlık alanı geçemezse alıcılar 55 dolarlık fiyat bandına gerileyebilir. Bununla birlikte AVAX fiyatını 48 dolara iten bir satış baskısında yükseliş tezi geçersiz kılınacaktır. Bu durumda AVAX fiyatı 43 dolara kadar görülen düşüşler kaydedebilir.

Lider kripto para Bitcoin’in 48.000 dolarlık alana ilerlemesi piyasalara olumlu yansıdır. Kripto para birimleri yeşillenirken yükseliş eğilimlerine hız kazandırdı. AVAX’ın kısa sürede öne çıkması, ağ etkinliğinin artışından kaynaklanıyor. Bununla birlikte AVAX ağının düzenli yakım mekanizması fiyat artışının önemli nedenlerinden biri olarak değerlendiriliyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar